propolski.pl: Frasyniuk usłyszał zarzuty znieważenia i pomówienia żołnierzy Sił Zbrojnych RP

Frasyniuk uderza w Tuska i nie kryje rozczarowania: „Trzeba zradykalizować język”

Były opozycjonista z czasów PRL Władysław Frasyniuk otwarcie przyznał, że jest zawiedziony niedzielną demonstracją zorganizowaną przez szefa PO Donalda Tuska. Przeciwnik rządów PiS domagał się od polityków opozycji zupełnie innych, bardziej radykalnych działań.

— Nie tego oczekiwaliśmy — powiedział Frasyniuk — przychodząc na demonstrację. Tusk nam kolejny raz opowiedział, jaka jest sytuacja. Uważam, że nie tego oczekiwaliśmy, przychodząc na demonstrację. Oczekujemy przywódców, oczekujemy planu, takiej mapy drogowej. A co oglądamy na co dzień? — mówił w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”.

Komentator stwierdził, że ma już „serdecznie dość” obecnej polityki uskutecznianej przez Platformę Obywatelską oraz jej przewodniczącego.

Wydaje mi się, że te tłumy, które przyszły, chcą, żeby politycy z nimi rozmawiali, żeby politycy zaczęli mówić do obywateli, jaką mają ofertę, żeby powiedzieli wokół jakich wartości będziemy się skrzykiwać — ocenił Frasyniuk.

Frasyniuk proponuje radykalizację języka

W opinii byłego opozycjonisty opozycja powinna zacząć posługiwać się zupełnie nowymi, ostrzejszymi hasłami. Odnosząc się do wypowiedzi Adama Bielana, wedle którego „Tusk jest szaleńcem dążącym do rozlewu krwi na ulicach”, rozmówca „Gazety Wyborczej” zaproponował opozycji rozwiązanie.

— To pytanie potwierdza moje zdanie, że trzeba zradykalizować język. Nie powinniśmy ich cytować, bo to jest antypolska władza. To jest władza, która najprawdopodobniej ma komisję wspólną z Łukaszenką, bo jednemu i drugiemu dyktatorowi ta sytuacja na granicy służy. Mamy sytuację, w której władza ma krew na rękach — ocenił.

Choć komentator nie kryje rozgoryczenia Tuskiem, to przyznaje, że opozycja niewątpliwie zyskała na jego powrocie do aktywnej polityki krajowej.

Teraz mamy sytuację, w której na szczęście jest Donald Tusk. Na czele opozycji staje ktoś, kto rozumie Unię Europejską, ktoś, kto jest najbardziej doświadczonym politykiem, ma największą wiedzę o problemach UE. I mam nadzieję, że na następnej demonstracji, albo w trakcie następnego wystąpienia Donalda Tuska, będzie oferta dla Polaków — w jaki sposób wspólnie zamierzamy zmienić, obalić tę władzę — podsumował.

Przeczytaj również: „Katastrofa, Donald może tylko zaszkodzić”: Polacy powiedzieli, co sądzą o powrocie Tuska do kraju [WIDEO]

Przeczytaj również: Prezydent Warszawy narazi się milionom Polaków? Trzaskowski: Marsz Niepodległości nie powinien się odbyć

źródło: Do Rzeczy

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these