W lipcu do Polski wrócił były premier Donald Tusk. Fakt ten wywołał ogromne poruszenie wśród społeczeństwa, jak również innych polityków. O tę kwestię naszych rodaków na co dzień żyjących w Stanach Zjednoczonych zapytali dziennikarze kanału „Ameryka po Polsku”.

Nie dało się ukryć, że Tusk nie zaskarbił sobie ich sympatii, ponieważ przeważające odpowiedzi były negatywne.

Ja wszyscy pamiętamy, Donald Tusk w 2014 roku wycofał się z krajowej polityki i rozpoczął karierę w Unii Europejskiej. Aż przez dwie kadencje pełnił tam funkcję Przewodniczącego Rady Europejskiej, a następnie objął stery nad Europejską Partią Ludową.

Na początku lipca bieżącego roku powrócił do kraju, by ratować podupadłą w sondażach Platformę Obywatelską. Z racji mnóstwa problemów trawiących partię szybko wybrano go jej nowym przewodniczącym. Tym samym Tusk zastąpił na stanowisku Borysa Budkę.

Powrót byłego szefa RE odbił się głośnym echem w polskiej polityce. Szczególnie dla przedstawicieli Platformy Obywatelskiej jego obecność stała się wielką nadzieją na ponowne zwycięstwo nad Prawem i Sprawiedliwością.

Donald Tusk od samego początku zaczął prężnie działać i robić wielkie porządki w ugrupowaniu. Odwiedził przy tym wiele miast, rozmawiając z wyborcami i próbując obrzydzić im partię rządzącą.

Przeczytaj również:  Albania ukarana za skandal podczas meczu z Polską! FIFA nie miała litości

Były premier wrócił do kraju o wiele bardziej zdeterminowany i krytyczny wobec rządów Prawa i Sprawiedliwości. Często również atakował działalność Telewizji Polskiej.

Zobacz również: Wywiad z Karolem Świderskim przerwany po jednym pytaniu. Znów zrobiło się niebezpiecznie [WIDEO]

Zobacz również: Popis Sienkiewicza w Sejmie. Na mównicy wyjął flagę Polski [WIDEO]

źródło: YouTube.com

(Visited 457 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here