Od przyszłego roku 2022/2023 uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych będą uczyć się obchodzenia z bronią. Zmiany zaproponowane przez szefa MEiN powinny szczególnie przypaść do gustu wolnościowcom.

Minister Czarnek podpisał rozporządzenie zmieniające podstawę programową dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Uczniowie będą zdobywać wiedzę w zakresie umiejętności strzeleckich. Chodzi o wykorzystanie broni kulowej, pneumatycznej, strzelnic wirtualnych, laserowych oraz replik broni strzeleckiej.

Nowe wyzwania w szkole. Minister Czarnek podpisał rozporządzenie

Nowe zmiany zaczną prawdopodobnie obowiązywać od nowego roku. Te placówki, które nie mają odpowiednich warunków na realizację programu, wprowadzą go dopiero od roku 2024/2025.

„Jeżeli chodzi o szkoły, które na terenie konkretnego powiatu: mają dostęp do broni kulowej, pneumatycznej, replik broni strzeleckiej (ASG), strzelnic wirtualnych albo laserowych – wymóg ten jest realizowany od roku szkolnego 2022/2023; nie mają dostępu do broni kulowej, pneumatycznej, replik broni strzeleckiej (ASG), strzelnic wirtualnych albo laserowych – wymóg ten jest realizowany w roku szkolnym 2022/2023 i 2023/2024 w miarę istniejących możliwości”.

Szef MEiN podkreślił, że wprowadzone zmiany, są odpowiedzią na konieczność wyzwań, ponieważ „aktualne wyzwania i zagrożenia wymagają uzupełniania celów kształcenia i treści nauczania o kwestie związane z obronnością państwa, nabyciem umiejętności strzelectwa oraz przygotowaniem uczniów do radzenia sobie z zagrożeniami wywołanymi działaniami wojennymi”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nadchodzą wakacje kredytowe. Sławomir Mentzen ma kilka rad dla kredytobiorców

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Zełenski nie może wyjść z podziwu: „Polacy to nasi potężni sąsiedzi”

źródło: nczas.com

(Visited 177 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj