propolski.pl: Sławomir Mentzen

Nadchodzą wakacje kredytowe. Sławomir Mentzen ma kilka rad dla kredytobiorców

Ekonomista Sławomir Metnzen opublikował post na Facebooku, w którym udzielił kilku rad dla kredytobiorców.

– Wchodzą w życie wakacje kredytowe. Jeżeli ktoś wziął kredyt hipoteczny na własne cele mieszkaniowe, może nie zapłacić nawet ośmiu rat. Czy warto z tego skorzystać? – napisał Sławomir Mentzen.

Przedstawiciel Konfederacji odpowiadając na pytanie, czy warto skorzystać z wakacji kredytowych, odparł: – Oczywiście, to są pieniądze leżące na ulicy i należy się po nie schylić.

– Następnie należy nadpłacić nimi swój kredyt albo odłożyć je na czarną godzinę, jeżeli ktoś nie ma żadnych oszczędności. No dobra, a kto za ten prezent płaci? Mateusz Morawiecki („Większa rata kredytu to większa oszczędność”) twierdzi, że to prezent od rządu. Tymczasem całość kosztu ponoszą w pierwszej kolejności banki, a mówimy tu o nawet 20 mld zł – dodaje Sławomir Mentzen na Facebooku.

Wiceprezes partii KORWiN odniósł się także do kwestii „Co banki z tym zrobią?”.

– Wyjścia są dwa. Właściciele banków mogą powiedzieć, że biorą to na klatę i traktują jako swój wkład w polepszanie jakości życia Polaków, albo odbiją to sobie na klientach wyższymi marżami i opłatami. Stawiam, że raczej to drugie. A skoro i tak wszyscy się na wakacje kredytowe prędzej czy później zrzucimy, to warto, chociaż z nich skorzystać – ocenił korwinista.

Wakacje kredytowe. Sławomir Mentzen dał Polakom kilka rad

– Czy powinienem się oburzać, że państwo bierze pieniądze z kieszeni banków i przekazuje je ich klientom? Że tak nie wolno, bo to nie po wolnorynkowemu? – zapytał Mentzen na Facebooku i za chwilę udzielił odpowiedzi.

– W normalnej sytuacji – oczywiście! Państwo nie powinno zajmować się zabieraniem jednym i dawaniem drugim. Ale sektor bankowy nie ma prawie nic wspólnego z wolnym rynkiem. W polskich warunkach banki i rząd to jest jedna banda i nie bardzo interesują mnie ich gangsterskie porachunki — przyznał.

– Polski rynek bankowy zdominowany jest przez banki kontrolowane przez państwo oraz przez banki kontrolowane przez wielkie międzynarodowe instytucje finansowe. Rynek jest niesamowicie przeregulowany i mało konkurencyjny. Regulacje prowadzą do wysokich barier wejścia – czytamy jego wpis.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kuba Wojewódzki został ojcem? Pokazał zdjęcie z dzieckiem

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Odstrzelił mi ramię!”. 80-letni właściciel sklepu sam przepędził napastników [WIDEO]

Wchodzą w życie wakacje kredytowe. Jeżeli ktoś wziął kredyt hipoteczny na własne cele mieszkaniowe, może nie zapłacić…

Opublikowany przez Sławomira Mentzena Wtorek, 2 sierpnia 2022

źródło: Facebook

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these