We wtorek szef MSZ Zbigniew Rau pojechał do Kijowa. Spotkał się on z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

Ukraiński przywódca nie krył wdzięczności dla Polski za jej postawę. Rau w czasie tej wizyty odwiedził również zdewastowaną przez Rosjan, Buczę. Zełenski wyraził wdzięczność dla Polski za „zdecydowane poparcie dla Ukrainy w obliczu inwazji rosyjskiej na pełną skalę”.

Zełenski nie może wyjść z podziwu i chwali Polaków

– Polacy to nasi potężni sąsiedzi, którzy pomagają nam dzisiaj, w tym historycznym momencie, wspierając nas w różnych kierunkach. Pomagają na każdy możliwy sposób – witając nas w swoich rodzinach, pomagając naszym dzieciom, pomagając rodzinom w znalezieniu pracy i schronienia – zauważył prezydent Ukrainy.

Przypomniał również o inicjatywach ustawodawczych Polski na rzecz Ukraińców, którzy przebywają w Polsce.

– Uważam, że między naszymi narodami powinno być jak najwięcej takich rzeczy. Taka jedność w tym czasie świadczy o wspólnej przyszłości naszych narodów i naszych niezależnych suwerennych państw – dodawał.

Tymczasem Zbigniew Rau zaznaczył, że „społeczność międzynarodowa musi dołożyć wszelkich starań, aby osoby odpowiedzialne za popełnienie zbrodni wojennych na Ukrainie zostały ukarane”.

Przeczytaj również:  Najman skonfrontował się z hejterami: "Postanowiłem się wrócić i dopytać, który to taki odważny" [WIDEO]

– Przyjechałem dziś do Kijowa i chciałbym przekazać jedno przesłanie: jesteśmy zjednoczeni w naszej solidarności i wsparciu dla narodu ukraińskiego w tej niesprowokowanej i wyniszczającej wojnie prowadzonej przez Federację Rosyjską przeciwko Ukrainie. To, co widzieliśmy i słyszeliśmy w Buczy, nazwałbym cichym krzykiem stłumionej ludzkości. Bucza, Irpin, Hostomel i Borodianka, które niegdyś były pokojowo rozwijającymi się ukraińskimi miastami, przejdą do historii jako miasta, w których popełniono zbrodnie wojenne, gdzie doszło do brutalnych i brutalnych zachowań wobec ludności cywilnej – wyjaśniał polski polityk.

– Ci, którzy są odpowiedzialni za te zbrodnie, muszą zostać ukarani. Społeczność międzynarodowa musi dołożyć wszelkich starań, aby osoby odpowiedzialne za te straszne zbrodnie zostały postawione przed wymiarem sprawiedliwości – stwierdził szef polskiej dyplomacji Zbigniew Rau.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Zaskakujący paragon z restauracji w Mielnie. Nie mógł w to uwierzyć

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Odstrzelił mi ramię!”. 80-letni właściciel sklepu sam przepędził napastników [WIDEO]

źródło: rp.pl / Ukrainform/Twitter

(Visited 249 times, 3 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj