Aleksandr Łukaszenka nie przestaje zadziwiać. Ostatnio zwrócił się do Polaków, by zaproponować im przyjazd na Białoruś. To jeszcze nie wszystko. Wszyscy chętni otrzymają w przyśpieszonym trybie białoruskie obywatelstwo.

W czasie wizyty roboczej w rejonie miadziolskim Aleksandr Łukaszenka podkreślił, że zależy mu na tym, by osoby przyjeżdżające na Białoruś dostrzegły, że „w ich sąsiedztwie mieszkają normalni ludzie”.

– Sąsiedzi z Litwy, Łotwy, Polski przyjeżdżają tu i chcą coś kupić. Niech sobie kupią. To już zostało przetworzone i handel coś na tym zarobi. W pobliżu mieszkają ludzie, którzy przypominają Polakom, że nie są agresywni. Że są chętni do pomocy w potrzebie. Wtedy nie będą wobec nas wojowniczo nastawieni. To ważne – mówił Łukaszenka.

Łukaszenka ma propozycję dla Polaków

Odniósł się również do pytania jednego z dziennikarzy, który zapytał, czy Litwini, Łotysze i Polacy mogą liczyć na szybsze uzyskanie obywatelstwa. Aleksandr Łukaszenka wyjaśnił, że nowi obywatele zostaną przywitani z wielką radością.

– Mam dokumenty na biurku – nie będzie żadnych opóźnień. Tak samo będzie z Litwinami, Łotyszami i Polakami. Specjalistów, którzy zechcą żyć i pracować na Białorusi z radością powitamy. Deputowani mieli na uwadze, by nie powodować biurokracji, by było szybko. A mechanizm, który mamy… Prawdopodobnie nie ma czegoś takiego na świecie. Jesteśmy na to gotowi. Zrobimy wszystko, aby przyjąć do naszej białoruskiej rodziny najbardziej porządnych i życzliwych sąsiadów. I to nie tylko sąsiadów. Każdy, kto chce tu pracować, żyć po białorusku, drzwi są otwarte – przyznał Łukaszenka.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Taki kraj nie istniał”. Oburzający wpis Miedwiediewa

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nadchodzą wakacje kredytowe. Sławomir Mentzen ma kilka rad dla kredytobiorców

źródło: o2.pl

(Visited 4 320 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj