propolski.pl: Łukaszenka ma ubaw

Zdumiewająca propozycja Łukaszenki dla Polaków. Oto co im zaoferował

Aleksandr Łukaszenka nie przestaje zadziwiać. Ostatnio zwrócił się do Polaków, by zaproponować im przyjazd na Białoruś. To jeszcze nie wszystko. Wszyscy chętni otrzymają w przyśpieszonym trybie białoruskie obywatelstwo.

W czasie wizyty roboczej w rejonie miadziolskim Aleksandr Łukaszenka podkreślił, że zależy mu na tym, by osoby przyjeżdżające na Białoruś dostrzegły, że „w ich sąsiedztwie mieszkają normalni ludzie”.

– Sąsiedzi z Litwy, Łotwy, Polski przyjeżdżają tu i chcą coś kupić. Niech sobie kupią. To już zostało przetworzone i handel coś na tym zarobi. W pobliżu mieszkają ludzie, którzy przypominają Polakom, że nie są agresywni. Że są chętni do pomocy w potrzebie. Wtedy nie będą wobec nas wojowniczo nastawieni. To ważne – mówił Łukaszenka.

Łukaszenka ma propozycję dla Polaków

Odniósł się również do pytania jednego z dziennikarzy, który zapytał, czy Litwini, Łotysze i Polacy mogą liczyć na szybsze uzyskanie obywatelstwa. Aleksandr Łukaszenka wyjaśnił, że nowi obywatele zostaną przywitani z wielką radością.

– Mam dokumenty na biurku – nie będzie żadnych opóźnień. Tak samo będzie z Litwinami, Łotyszami i Polakami. Specjalistów, którzy zechcą żyć i pracować na Białorusi z radością powitamy. Deputowani mieli na uwadze, by nie powodować biurokracji, by było szybko. A mechanizm, który mamy… Prawdopodobnie nie ma czegoś takiego na świecie. Jesteśmy na to gotowi. Zrobimy wszystko, aby przyjąć do naszej białoruskiej rodziny najbardziej porządnych i życzliwych sąsiadów. I to nie tylko sąsiadów. Każdy, kto chce tu pracować, żyć po białorusku, drzwi są otwarte – przyznał Łukaszenka.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Taki kraj nie istniał”. Oburzający wpis Miedwiediewa

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nadchodzą wakacje kredytowe. Sławomir Mentzen ma kilka rad dla kredytobiorców

źródło: o2.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these