Sławomir Mentzen postanowił odnieść się do obecnej sytuacji w Polsce i skrytykował wprowadzony „lockdown”. Polityk Konfederacji zauważył, że partia rządząca plącze się w swoich zeznaniach głosząc „prawdy objawione”.

— To tylko 14 dni. Jeżeli teraz wykażemy się dyscypliną, będziemy siedzieć w domach, dbać o siebie i o bliskich, to już wkrótce będziemy mogli wrócić do normalnego życia. No może nie 14 dni, może miesiąc albo dwa. Wytrzymajcie do lata, jednak nie, musicie jeszcze zaczekać jesienią, to będziecie mieli normalne Święta. Przykro nam, ale jeszcze miesiąc, no może do Wielkanocy. Wytrzymajcie do lata, tym razem już się uda. Chyba jednak to potrwa kilka lat, ale nie bójcie się, kiedyś z tego wyjdziemy — podsumował rok obowiązujących obostrzeń.

Sławomir Mentzen wspomniał także o rządowych bajkach nt. maseczek i przybłic.

— Musicie nosić maskę lub przyłbicę. To bardzo pomaga zatrzymać wirusa. Jednak nie, nie możecie nosić przyłbicy, musicie nosić maskę, ale to też mało daje, lepiej podwójną maskę albo potrójną. Musicie nosić ją wszędzie, również na dworze, w sumie, to noście też ją lepiej w domu i w samochodzie, jak jedziecie nim sami, bo może policja was zatrzyma do kontroli, to będzie jak znalazł — napisał ekonomista.

Przeczytaj również:  Absurd w Warszawie. Pracownicy "kosili śnieg"

Zobacz również: Czarzasty: Cały urok polega na tym, żeby się szanować, a nie się napiep***ć

Sławomir Mentzen dodał, że wspaniałym rozwiązaniem na mniemaną pandemię miały być szczepienia, jednak wszystko wskazuje na to, że będzie to błędne koło.

— Musicie wszyscy się zaszczepić, to epidemia się skończy. No może nie do końca, bo za rok znowu będziecie się musieli zaszczepić. Ale niestety wtedy epidemia się nie skończy, bo musicie zaczekać, aż cały świat się zaszczepi. Ale to znowu nie wystarczy, bo cały świat co roku będzie musiał się zaszczepić — dodał i ocenił, że „nowa normalność” nigdy się sama nie skończy.

Zobacz również: Tarczyński ostro o Tusku: „Po prostu obrzydliwe”

— Jeżeli ktoś dalej myśli, że to się samo skończy, to ja już nie pomogę. Będziecie nakładali coraz większą liczbę masek, szczepili się coraz częściej, tracili kontakt z innymi ludźmi, marnowali przyszłość własnych dzieci, porzucali dotychczasowe normy społeczne, czekając nie wiadomo na co — podsumował polityk Konfederacji.

Sławomir Mentzen: To tylko 14 dni. Jeżeli teraz wykażemy się dyscypliną, będziemy siedzieć w domach, dbać o siebie i o…

Opublikowany przez Konfederacja Poniedziałek, 22 marca 2021

źródło: nczas.com

(Visited 714 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj