Jarosław Gowin skomentował wyrok Trybunału Konstytucyjnego związany z nadrzędnością prawa unijnego nad polskim. Polityk opublikował wpis w mediach społecznościowych.

— Trybunał Konstytucyjny przyznał rację premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, który zgłosił wątpliwości, czy zasada wyższości prawa unijnego nad krajowym, zapisana w Traktacie o Unii Europejskiej, jest zgodna z Konstytucją RP. Wniosek premiera poparli przedstawiciele: prezydenta, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, prokuratury i Sejmu. Przeciwne stanowisko zgłosili przedstawiciele Rzecznika Praw Obywatelskich — przekazał serwis money.pl.

Do całej sprawy odniósł się lider Porozumienia Jarosław Gowin, który przedstawił swoje zdanie. Nie szczędził przy tym słów mocnej krytyki pod adresem PiS.

— Konstytucja to najwyższy akt prawa. Ale podpisując Traktat Lizboński PL uznała, że między nim a Konstytucją RP nie ma sprzeczności — napisał lider Porozumienia.

W kolejnych zdaniach Gowin wyjaśnił, że aktualny wyrok TK to wielki problem dla Polski, który może wywołać kryzysową sytuację.

— Wyrok TK wprowadza nas na pole minowe. Albo dostosowanie Konstytucji do Traktatu, albo #Polexit. Liderzy PiS wpadli w pułapkę, którą sami zastawili — napisał Jarosław Gowin na Twitterze.

— Przecież pan tkwił w tym układzie prawie sześć lat! — zauważyła jedna z internautek.

Zobacz również: Sondaż: PiS niekwestionowanym liderem. Konfederacja z dwucyfrowym wynikiem

Zobacz również: Starsza pani wściekła na rząd: „Nie chce trzynastki i nie chce PIS-u” [WIDEO]

źródło: wmeritum.pl

(Visited 297 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj