Poseł Borys Budka był gościem na antenie Polsat News i rozmawiał z dziennikarzem Bogdanem Rymanowskim. Podczas spotkania poruszono temat sporów wewnątrz Koalicji Obywatelskiej.Jeszcze w grudniu jeden z liderów Platformy Obywatelskiej podczas rozmowy z tygodnikiem „Wprost” skomentował działania największej partii opozycyjnej.

— Gdy PiS przegra – wdepniemy w nieprzygotowaną PO. To się rzuca w oczy i do tego nie można dopuścić. To partia bez klarownego planu, wizji Polski po PiS — mówił Olechowski.

Właśnie do tych słów odniósł się dziennikarz Polsat News Bogdan Rymanowski:

— Czy na 20-lecie PO, na ten jubileusz, zaprosi pan Andrzeja Olechowskiego, jednego z trzech tenorów? — skierował swoje pytanie do posła Budki.

— Oczywiście, chociaż nie przewidujemy jakiejś wielkiej fety, jest sytuacja covidowa. Mam nadzieję, że późną wiosną uda nam się spotkać z ojcami założycielami Platformy — odparł zdecydowanie polityk.

Bogdan Rymanowski pozostawał nieustępliwy i kontynuował swoje rozważania:

— I zaprosi pan ojca założyciela (Olechowskiego), mimo że ostatnio w tygodniku „Wprost” przejechał się po Platformie i panu, przepraszam za wyrażenie, jak po burej suce? — spytał dziennikarz.

Zobacz również: Skrzynecka wściekła jak nigdy: Nie da rady nie powiedzieć „ku*wa”

Borys Budka odparł, że ceni sobie byłych lidrów PO, a sam jest człowiekiem rozsądnym i pokornym, który potrafi przyjąć na siebie słowa krytyki.

— Jak widać, niestety pan Andrzej bardzo odszedł od tej polityki. Ja cenię każdego z byłych liderów PO, co więcej jestem człowiekiem pokornym, więc dużo bardziej wsłucham się w głos, który mnie za coś gani, niż w ten, który mnie chwali — kontynuował Budka.

Polityk przyznał, że od dłuższego już czasu próbował porozmawiać z Olechowskim podczas „spotkania roboczego”.

— Ja cenię sobie rozmowę i każdy kto ma głos krytyczny, ale chce coś poprawić, jest mile widziany w Platformie — podsumował lider PO.

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 1 611 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Radosław Sikorski szydzi na Twitterze z Całunu Turyńskiego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here