Lider Porozumienia Jarosław Gowin podał się w poniedziałek do dymisji. O swojej decyzji poinformował na specjalnej konferencji prasowej w Sejmie. Komentatorzy pytają na ile odejście Gowina z rządu wpłynie na relacje między nim, a Jarosławem Kaczyńskim.

Gowin próbował dzisiaj przywitać się z Jarosławem Kaczyńskim, do uścisku dłoni między politykami jednak nie doszło, co szybko zauważyli użytkownicy mediów społecznościowych.

— Dramatyczna próba Gowina przywitania się z Kaczyńskim. Aż żal serce ściska — oceniła jedna z internautek w opisie nad wstawionym przez siebie nagraniu.

Przeczytaj również: Jarosław Gowin podał się do dymisji. Szef Porozumienia odchodzi z rządu PiS

— Uważam, że wybory powinny być przesunięte. Zaproponowaliśmy wprowadzenie poprawki z vacatio legis wynoszące trzy miesiące. Ta propozycja nie została przyjęta, dlatego podaję się do dymisji. Żyjemy w czasach historycznego kataklizmu. Musimy walczyć z epidemią i o polską gospodarkę — tłumaczył swoją decyzję były już wicepremier oraz minister szkolnictwa wyższego.

Przeczytaj również: Łukasz Szumowski z werwą na mównicy sejmowej: „Pogłoski o moim skrajnym wyczerpaniu są przedwczesne”

źródło: Twitter

(Visited 3 036 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Sejm podjął decyzję ws. Grzegorza Brauna. Chodzi o immunitet

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj