W ostatnich godzinach rozegrało się prawdziwe polityczne trzęsienie ziemi. Wicepremier Jarosław Gowin poinformował, że podaje się do dymisji. Zapewnił przy tym, że Porozumienie nadal pozostanie w Zjednoczonej Prawicy. Sam Gowin zaskoczył wszystkich swoją nagłą decyzją opuszczenia rządu PiS.

Jarosław Gowin powiedział, że na stanowisko wicepremiera rekomendowana została Jadwiga Emilewicz. Pytany przez dziennikarzy czy odchodzi z funkcji wicepremiera oraz funkcji ministra, odparł:

— Tak, odchodzę z rządu.

Polityk dodał, że Zjednoczona Prawica dalej będzie mogła liczyć na głosy posłów Porozumienia. Stwierdził, że jego decyzja związana jest z tym, że propozycja Porozumienia o przedłużeniu kadencji prezydenta o dwa lata nie została zaakceptowana.

— Uważam, że wybory powinny być przesunięte. Zaproponowaliśmy wprowadzenie poprawki z vacatio legis wynoszące trzy miesiące. Ta propozycja nie została przyjęta, dlatego podaję się do dymisji. Żyjemy w czasach historycznego kataklizmu. Musimy walczyć z epidemią i o polską gospodarkę — tłumaczył swoją decyzję Gowin.

 

źródło: se.pl

 

(Visited 179 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj