Doktor Paweł Basiukiewicz, kardiolog i specjalista chorób wewnętrznych po raz kolejny utracił swoje konto na Twitterze. Internauci nie kryli oburzenia, ponieważ ich zdaniem lekarz jest wyjątkowo spokojnym i unikającym konfliktów człowiekiem.

Dr Basiukiewicz znany jest z tego, że nie zgadza się z koronawirusową polityką rządu. W swoich wypowiedziach powołuje się na badania, statystyki i tłumaczy, dlaczego aktualna strategia kompletnie się nie sprawdza.

Dr Basiukiewicz już raz był usunięty z Twittera, za napisanie czegoś, co było niezgodne z oficjalną koronawirusową narracją. Teraz cenzura dała o sobie znać po raz kolejny. Za co? Trudno powiedzieć, ponieważ cenzorzy nie wytłumaczyli motywacji swojej decyzji. Należy uznać, że lekarz podpadł za całokształt i krytykowanie lockdownu w przeszłości.

— Gdybyśmy my, lekarze pracujący na oddziałach covidowych, patrzyli na świat i społeczeństwo przez pryzmat tego, co widzimy na salach i oddziałach intensywnej terapii, to prawdopodobnie chcielibyśmy, żeby lockdown trwał do końca świata. Ale nie możemy patrzeć w ten sposób. Szkoły należy otwierać natychmiast, tak samo, jak lockdown należy zakończyć natychmiast, ponieważ nie ma żadnych badań naukowych, które by potwierdzały, że lockdown ma jakiś wpływ na rozprzestrzenienie się epidemii — mówił wcześniej dr Basiukiewicz w „Gościu Wydarzeń”

Przeczytaj również:  Wiceminister Olga Semeniuk szefową Rady Polskiej Agencji Kosmicznej. Co będzie należało do jej zadań?

Swój komentarz w tej sprawie zostawiła posłanka PiS, Anna Maria Siarkowska, która napisała: — Pan Doktor Paweł Basiukiewicz znowu zawieszony na TT.

— Konto dr. Pawła Basiukiewicza znowu zawieszone. Jeśli to nie jest cenzura, to nie wiem, co nią jest — dodał publicysta Łukasz Warzecha.

Zobacz również: Powstanie film o Magdzie Gessler. Kto zagra słynną restauratorkę? [WIDEO]

Zobacz również: Braun nie zamierza przepraszać Niedzielskiego. Padły jeszcze ostrzejsze słowa: „Ja przewiduję i ostrzegam…”

źródło: Twitter.com, polsatnews.pl

(Visited 391 times, 2 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here