Poseł Konfederacji Grzegorz Braun dopuścił się skandalicznych słów w Sejmie, wywołując tym samym ogromną burzę medialną. Polityk zwrócił się do ministra Niedzielskiego w słowach: „Będziesz pan wisiał”.

Głos w tej sprawie zabrał sam minister zdrowia, który nie krył swojego wzburzenia.

— To jest absolutnie nieakceptowalne. Oczekuję od Prezydium Sejmu podjęcia stanowczych, surowych kroków w tej dziedzinie — powiedział szef resortu zdrowia.

— Poseł Braun zachował się skandalicznie, ja chciałem opuścić salę, ale państwo zwrócili mi uwagę, że absolutnie nie powinienem zniżyć się do tego standardu. Myślę sobie, że z punktu widzenia ministerstwa, ale każdego przedstawiciela rządu, który będzie tutaj gościł, to jest absolutnie nieakceptowalne — mówił Adam Niedzielski. Dodał, że oczekuje wyciągnięcia odpowiednich konsekwencji ze strony Prezydium Sejmu.

Zaznaczył, że obserwuje ostatnio wyjątkową bierność wobec rozmaitych skandalicznych zachowań, również w Sejmie.

— Ostatnio tylko potakujemy głową, że dzieją się rzeczy skandaliczne, a nie ma podejmowanych żadnych wymiernych kroków wobec tego, co zrobił pan Braun. Jego usunięcie na 15 minut z debaty to nie jest odpowiednia kara. To jest skandal, po prostu skandal. Dziękuję wszystkim państwu za jednoznaczną postawę, ale nie chciałbym, żebyśmy zatrzymywali się tylko w tym, że tylko negujemy, a nie wyciągamy konsekwencji — podkreślił minister zdrowia.

Przeczytaj również:  Najnowszy sondaż: Zwycięstwo zjednoczonej opozycji, olbrzymie poparcie dla Konfederacji

Tymczasem Grzegorz Braun nie zamierza przepraszać. Już po kilku godzinach od incydentu zabrał głos i wyjaśnił, że jego słowa nie były groźbą, a jedynie ostrzeżeniem, które Niedzielski powinien brać pod uwagę. Miał na myśli to, że jego działania mogą bardzo nie podobać się społeczeństwu i w przyszłości sam poniesie konsekwencje, których się nie spodziewa.

— Minister choroby i nagłej śmierci widząc przestępstwo na tak wielką skalę, nie może pozostać biernym. Wielka szkoda, że bierność jak do tej pory zachowują w te sprawie prokuratorzy i policjanci. Chociaż sądy w wielu przypadkach reagują właściwie. Zapadły już setki wyroków oddalających nałożone na ludzi mandaty i grzywny. Nakładane na ludzi na podstawie bezprawnych rozporządzeń. Powtarzam: setki wyroków wraz z uzasadnieniami, potwierdzają moją diagnozę nielegalności i bezpodstawności działań rządu w tym ministra Niedzielskiego. A jednak Niedzielski dalej idzie w zaparte, czyli dopuszcza się moim zdaniem podżegania do przestępstwa — mówił poseł Konfederacji.

Zobacz również: Tusk nie ma szans z PiS-em? Dosadne słowa Komorowskiego

Zobacz również: Powstanie film o Magdzie Gessler. Kto zagra słynną restauratorkę? [WIDEO]

źródło: Twitter.com

(Visited 455 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj