Donald Tusk

Donald Tusk perfidnie zaatakował rząd PiS: „Serbia dała dwanaście razy więcej”

Rządy na całym świecie przeznaczają pieniądze na pokonanie epidemii koronawirusa. Nasz kraj również zadeklarował finansowe wsparcie. Zawsze jednak znajdą się osoby, którym trudno o zadowolenie. Donald Tusk zwrócił uwagę na przekazaną kwotę i w krytycznych słowach ocenił ten gest.

— Rozmawiałem dziś z prezydentem Serbii. Pięć razy mniejsza, dwa razy biedniejsza niż Polska, dała na wspólną walkę z koronawirusem DWANAŚCIE razy więcej niż rząd Morawieckiego. Jeszcze niedawno solidarność była naszym znakiem rozpoznawczym — napisał na portalu społecznościowym Donald Tusk.

Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel nie mógł milczeć wobec słów byłego premiera.

— Nadal mniej niż to, co Polska utraciła na karuzelach vatowskich za rządów Donalda Tuska. A Polska zadeklarowała wraz z pozostałymi państwami członkowskimi Grupy Wyszehradzkiej 3 mln dolarów i stąd kwota naszego wkładu — napisał Fogiel.

Ponadto dodał, że „owe 750 tys. dolarów to nowe, dodatkowe środki – na walkę z COVID przeznaczamy 12 mln € w ramach pomocy innym krajom i dodatkowo 77 mln € na badania”. KE już 24 kwietnia oznajmiła, że we współpracy z m.in. światowymi przywódcami chce zebrać pieniądze na walkę z koronawirusem. Chodzi również o opracowanie skutecznej szczepionki. Na ten cel przeznaczono 7.5 mld euro. Polska wraz z krajami Grupy wyszehradzkiej zadeklarowały, że przeznaczą razem 3 mln euro.

— Mam nadzieję, że ten wkład będzie znaczącym krokiem w stronę wspólnego europejskiego zwycięstwa nad pandemią i stworzy grunt pod przyszłą współpracę w podobnych kwestiach — mówił premier Morawiecki.

 

źródło: wiadomości.wp.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these