Lech Wałęsa nie próżnuje i aktywnie udziela się w Internecie. Tym razem oświadczył, że wysłał skargę do Komisji Europejskiej.

— Procedura zmuszania Polaków do korespondencyjnego głosowania proponowana przez Kaczyńskiego doprowadziła do naruszenia prawa 30 milionów obywateli — ocenił były prezydent Lech Wałęsa.

Do swojej wypowiedzi dołączył zdjęcie wniosku. Pod wpisem polityka szybko pojawiło się wiele komentarzy internautów, którzy napisali, co myślą.

— Informuję publicznie, że złożyłem dzisiaj jak wielu innych obywateli, skargę do KE na Ministra Cyfryzacji, który bezmyślnie wykonywał bezprawne działania na polecenie polityczne partii. Treść skargi poniżej. Jednocześnie dziękuję adwokatowi Piotrowi Pawłowskiemu za pomoc w przygotowaniu wniosku — kontynuował pierwszy przywódca „Solidarności„.

Polityk w poście na Facebooku nawiązał do sytuacji, w której Ministerstwo Cyfryzacji przekazało Poczcie Polskiej dane z bazy PESEL. Czynności tej odmówiła jednak część samorządów.

— Procedura zmuszania Polaków do korespondencyjnego głosowania proponowana przez Kaczyńskiego doprowadziła do naruszenia prawa 30 milionów obywateli — ocenił Lech Wałęsa.

W piśmie do KE szczególnie podkreślono, że „Poczta Polska nie pełniła żadnej funkcji w procedurze organizacji wyborów powszechnych Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej w 2020 roku”.

Jak dalej czytamy w skardze, „przekazanie danych osobowych Poczcie Polskiej S.A. nie było niezbędne do wykonania zadania realizowanego w interesie publicznym lub w ramach sprawowania władzy publicznej powierzonej administratorowi, a podstawa prawna dla przetwarzania danych osobowych nie wynika ani z przepisów Unii Europejskiej, ani z przepisów prawa krajowego”.

 

źródło: tysol.pl

(Visited 128 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj