propolski.pl: Donald Tusk

Donald Tusk w szale. Skomentował działania PiS: Plany pisane obcym alfabetem

Donald Tusk opublikował nowy wpis na Twitterze, w którym oskarżył PiS o realizowanie „planów pisanych obcym alfabetem”

Węgry poinformowały we wtorek, że zawetują ewentualne unijne sankcje na rosyjski gaz i ropę. Peter Szijjarto — węgierski minister spraw zagranicznych nie zamierza poprzeć ograniczeń w handlu rosyjskimi nośnikami energii. Oświadczył tak w czasie wizyty w Ankarze w Turcji.

– Ważnym aspektem bezpieczeństwa jest bezpieczeństwo energetyczne. Jest naszym obowiązkiem i czynimy mu zadość, by zapewnić bezpieczeństwo dostaw energii na Węgry. Nie możemy pozwolić na to, by Węgrzy płacili cenę za tę wojnę i dlatego do tej pory nie popieraliśmy i w przyszłości też nie poprzemy sankcji dotyczących rosyjskiej ropy naftowej i gazu ziemnego — mówił Szijjarto.

Do tej wypowiedzi odniósł się były premier Donald Tusk, który napisał na Twitterze:

— Węgry chcą zablokować sankcje energetyczne przeciw Rosji. PiS chce sprzedać część naszego przemysłu naftowego Węgrom. Kaczyński twierdzi, że w USA sfałszowano wybory, a Morawiecki wspiera le Pen i atakuje Unię. Plany pisane obcym alfabetem — napisał były szef RE.

Nie tylko Węgry sprzeciwiają się sankcjom na ropę i gaz. Są to również Niemcy i Austria. Oba kraje wydały wspólne oświadczenie przeciwko embargu na gaz.

W oświadczeniu napisano, że „wprowadzenie natychmiastowego embarga na gaz doprowadzi do spadku produkcji, upadku przedsiębiorstw, dalszej deidustralizacji i długotrwałej utraty miejsc pracy na niemieckim rynku”.

Szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki podkreślił, że Polska do końca roku zrezygnuje z importu gazu z Rosji, w tym LPG.
Tymczasem Polska przedstawiła bardzo zdecydowany plan odejścia od importu rosyjskiej ropy, węgla oraz gazu.

— Tak jak w przypadku gazu, do końca roku rezygnujemy z gazu LNG, z gazu płynnego, tak tutaj zrezygnujemy także z gazu LPG — przygotowujemy infrastrukturę, kierunki importu, po to, aby nie było importu z Rosji. Sądzę, że również w tym obszarze w tym produkcie można powiedzieć, będzie to najbardziej radykalny plan w porównaniu do innych krajów Europy — przekazał szef rządu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ukraińcy wracają do siebie. Przedstawiono najnowsze dane

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Korwin-Mikke przypomniał swoją przepowiednię z listopada. Miał rację?

źródło: Twitter.com, TVP.Info, rp.pl

About the Author

One thought on “Donald Tusk w szale. Skomentował działania PiS: Plany pisane obcym alfabetem

  1. Uderzenie Tuska w plecy jest tak modne, ale w rzeczywistości ci, którzy to robią, jak Totalna Opozycja w końcu przegrywają i prawie nikt im już nie ufa! Donald Tusk nie jest lepszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these