propolski.pl: Borys Niemcow mówił to o Putinie

Borys Niemcow mówił to o Putinie. Dzień później już nie żył

Internauci doskonale pamiętają słowa Borysa Niemcowa z 2015 roku. Dzień przed śmiercią mężczyzna powiedział, że Władimir Putin będzie znienawidzony tak, jak przywódca III Rzeszy. Wspomniał również o ataku na Ukrainę.

Borys Niemcow w przeszłości ostro sprzeciwiał się prezydentowi Rosji. Jako opozycjonista i obrońca prawa człowieka nie miał łatwego życia.

Popierał bowiem liberalne reformy gospodarcze i był przeciwnikiem aneksji Krymu przez Rosję. Internauci przypomnieli słowa Niemcowa sprzed kilku lat, które okazały się mocno prawdziwe.

W przeddzień śmierci polityk twierdził, że Putin będzie znienawidzony podobnie, jak Hitler. Dodawał, że prezydent Rosji doprowadzi do wojny na Ukrainie, a ludzie będą nim pogardzać.

Niemcow za te słowa został zastrzelony w centrum Moskwy czterema pociskami.

Opozycjonista był kilka razy aresztowany za sprzeciwianie się Putinowi. Ostatni raz aresztowano go w 2011 roku, kiedy negował wyniki wyborów parlamentarnych, a także w 2012 roku, kiedy tysiące osób protestowało przeciwko rosyjskiemu przywódcy.

Kto zabił Niemcowa? Było to pięciu mężczyzn z Czeczenii, którzy stanęli przed sądem i w 2017 roku zostali uznani za winnych. Za wykonanie zlecenia mieli dostać 15 mln rubli.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Minister Niedzielski o paszportach covidowych. Co dalej ze stanem epidemii?

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Mop dla Marty Lempart. Akcja działaczy Młodzieży Wszechpolskiej podbija sieć [WIDEO]

źródło: o2.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these