propolski.pl: Korwin-Mikke

Korwin-Mikke przypomniał swoją przepowiednię z listopada. Miał rację?

Janusz Korwin-Mikke to z pewnością barwny polityk, który słynie ze swoich kontrowersyjnych i nieszablonowych wypowiedzi.

Jego słowa nie raz się sprawdzały, a on sam wykazał się dużą wnikliwością, jeżeli chodzi o obserwację rozmaitych zjawisk politycznych.

Tym razem poseł Konfederacji przypomniał o swojej przepowiedni z listopada. Dotyczyła ona poziomu inflacji w Polsce. Prezes partii KORWiN już wcześniej ostrzegał, że sytuacja w naszym kraju będzie pod tym względem problematyczna, a inflacja może sięgnąć co najmniej 15 proc.!

Janusz Korwin-Mikke znany jest z tego, że lubi przepowiadać, co wydarzy się z przyszłości. Nie są to wizje, którymi dzieli się z Polakami Krzysztof Jackowski, a wnikliwe analizy, które prezes opiera na własnym doświadczeniu.

Polityk przypomniał, jaką inflację na kwiecień 2022 roku jeszcze niedawno przewidywał.

– Kończy się kwiecień – przypominam moją przepowiednię z listopada, że w kwietniu inflacja wyniesie 15%. Rządy „katolickich komuchów Kaczyńskiego” będą to jeszcze ukrywać czas jakiś – napisał Janusz Korwin-Mikke w swoich mediach społecznościowych.

– Ciekawe, czy nie wrócą do starej śpiewki lewaków, że inflacja to w gruncie rzeczy dobrodziejstwo? – dodał prezes partii KORWiN i lider Konfederacji.

Czym jest inflacja?

Inflacja wiąże się ze wzrostem cen i skutkuje utratą siły nabywczej pieniądza. Z racji tego, że pieniądz ma mniejszą wartość, możemy kupić za tę samą kwotę mniej produktów niż kilka miesięcy wcześniej (przed inflacją). Z całą pewnością Janusz Korwin-Mikke zgodziłby się ze słowami, że nadmierne wydatki państwa prowadzą do takiej sytuacji. Nadmierna redystrybucja środków państwa, rozdęta polityka społeczna i ogólne rozdawnictwo przyczynia się do niepokojącego zjawiska inflacji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ławrow otrzymał pytanie o atak nuklearny na Ukrainę. Szybko odpowiedział

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ukraińcy wracają do siebie. Przedstawiono najnowsze dane

źródło: Twitter.com

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these