W czwartek 22 kwietnia Donald Tusk skończył 64 lata. Z tej okazji polityk przypomniał jeden z najbardziej popularnych brytyjskich zespołów. Na tablicy byłego premiera na Twitterze nie zabrakło komentarzy internautów, którzy złożyli mu serdeczne życzenia urodzinowe.

Już kilkadziesiąt minut po północy na Twitterze byłego premiera pojawiła się wypowiedź w języku angielskim. Polityk zawarł w nim fragment utworu The Beatles z 1967 roku.

Zobacz również: Wałęsa szukał pracy. Z ofertą wyszedł przedstawiciel tygodnika Urbana „NIE”

— Czy nadal będziesz mnie potrzebować, czy nadal będziesz mnie karmić, gdy będę miał sześćdziesiąt cztery lata — napisał zadowolony Tusk.

W tych słowach Tusk nawiązał do utworu When I’m Sixty Four z legendarnego albumu Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band.

Donald Tusk urodził się 22 kwietnia 1957 roku w Gdańsku. Ukończył studia historyczne na Wydziale Filologiczno-Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego. Jeszcze w czasie studiów interesował się polityką i uczestniczył w tworzeniu lokalnego Studenckiego Komitetu Solidarności. Tusk angażował się również w działalność opozycyjną.

Zobacz również: Sondaż. Kto ma szansę na wygranie wyborów? Ogromna przewaga PiS nad rywalami

W latach 90. zapisał się do Kongresu Liberalno-Demokratycznego, a później do Unii Wolności. Premierem naszego kraju był przez siedem lat, od 2007 do 2014 roku.

Następnie objął funkcję przewodniczącego Rady Europejskiej, a w 2017 roku ponownie wybrano go na to stanowisko. Polityk uzyskał poparcie 27 krajów członkowskich z wyjątkiem naszego kraju. Rząd Beaty Szydło wybrał wtedy Jacka Saryusza-Wolskiego i to jemu dał poparcie. Od 2019 roku Donald Tusk jest przewodniczącym Europejskiej Partii Ludowej.

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl

(Visited 251 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj