Najnowszy sondaż wykonany na zlecenie „Super Expressu” po raz kolejny potwierdza, że koalicjanci PiS ze Zjednoczonej Prawicy przy samodzielnym starcie nie mają żadnych szans.

Badanie potwierdziło, że partia rządząca wciąż cieszy się największym 35,77 proc. poparciem. Stanowi to wielką przewagę nad rywalami politycznymi. Na drugim miejscu uplasowała się partia Szymona Hołowni Polska 2050, którą poparło 21,91 proc. ankietowanych. Miejsce na podium zamyka Koalicja Obywatelska, na którą chęć głosowania wykazało 17,34 proc. respondentów.

Na kolejnych miejscach znalazły się Lewica z 10,08 proc. oraz Konfederacja z 8,64 proc. Do Sejmu dostałoby się jeszcze PSL z 5,14 proc.

Drugi wariant badania zakłada rozpad Zjednoczonej Prawicy i osobny start Solidarnej Polski i Porozumienia Jarosława Gowina. Również i w tym przypadku PiS zajmuje miejsce na prowadzeniu, zyskując 33,89 proc. głosów.

Zobacz również: Poważny bunt w Platformie Obywatelskiej. To koniec Borysa Budki?

Na drugim miejscu znalazła się Polska 2050 z wynikiem 21,38 proc. Na trzecim miejscu uplasowała się Koalicja Obywatelska, którą chętnie poparłoby 16,86 proc. respondentów. Do Sejmu dostałaby się również Lewica z wynikiem 9,66 proc., Konfederacja z 8,89 proc. oraz PSL z 5,58 proc.

Przeczytaj również:  Jackowski: Rząd jest niekompetentny, targany konfliktami i pozbawiony wyobraźni

Solidarna Polska zdobyła 1,63 proc., a Porozumienie Jarosława Gowina 0,95 proc.

— To korzystny sondaż, ale zawsze pamiętamy, że przede wszystkim liczy się rezultat osiągnięty w wyborach. Te wyniki pokazują jednak bezsprzecznie, że to PiS jest główną siłą na prawicy. I myślę, że wszyscy powinniśmy o tym pamiętać. Naszym celem powinna być wspólna praca, a unikać należy osłabiania tej jedności na rzecz krótkotrwałych czy indywidualnych, wątpliwych zresztą, jak widać — korzyści — skomentował sondaż wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.

Źródło: wMeritum.pl

(Visited 1 221 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj