Europoseł PiS Dominik Tarczyński opublikował listę „najgłupszych i najbardziej zakłamanych” wypowiedzi polityków opozycji w Parlamencie Europejskim i polskiej polityce.

– Najbardziej zakłamana, najbardziej szaleńcza opozycja, tutaj w PE i w Polsce. Ale cóż — kłamstwo ma krótkie nogi – powiedział Dominik Tarczyński.

– Numer 4: Katarina Barley, która „nie powiedziała, tego, co powiedziała”. Zaprzeczyła we wtorek, że mówiła o zagłodzeniu Polski i Węgier, a właściwie tłumaczyła to w ten sposób, że mówiła o Węgrzech. Więc nieważne — Węgrów można – przyznał europarlamentarzysta.

– Numer 3: Donald Tusk. No geniusz, powiedział, że był najbardziej antyrosyjskim przewodniczącym Rady Europejskiej, a z Angelą Merkel kłócił się o Nord Stream 2. Niestety miał pecha, ponieważ jego koledzy z EPP wczoraj potwierdzili wszystkie tezy: powiedzieli, że nie można upokarzać Rosji – dodał.

Drugie miejsce na liście Tarczyńskiego zajął prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który „mówił, że środki dla Polski powinny być zamrożone, a potem temu zaprzeczał”.

– Znowu miał pecha, bo jego koledzy w PE z jego grupy politycznej potwierdzili tezę: „środki trzeba mrozić, do momentu aż PO wygra w Polsce wybory” – wyjaśniał polityk PiS.

– No i numer 1, absolutny geniusz: Kanclerz Scholz, który powiedział, że „Niemcy są tym państwem, które najbardziej wspiera Ukrainę i przekazuje najwięcej broni”. Tak powiedział, oczywiście miał na myśli zapewne 5 tys. hełmów. Wczoraj usłyszeliśmy znowu, że przekazywanie wielkiej ilości broni na Ukrainę tylko podtrzymuje i podgrzewa konflikt. Najbardziej zakłamana, najbardziej szaleńcza opozycja, tutaj w PE i w Polsce. Ale cóż – kłamstwo ma krótkie nogi – podsumował polityk PiS.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Sojusz PiS z Konfederacją? Kaczyński zareagował. Padły słowa o Rosji

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Łukaszenka straszy: Oni nie chcą Polaków. Zetną głowy każdemu

źródło: Twitter

(Visited 149 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj