W minionym tygodniu w czasie konwencji Prawa i Sprawiedliwości prezes ugrupowania ogłosił mobilizację obozu władzy. Wiadomo, że politycy partii rządzącej rozpoczęli objazd po Polsce.

Jarosław Kaczyński, kiedy przyjechał do Sochaczewa został zapytany o ewentualny sojusz PiS z Konfederacją.

Lider PiS przyznał, że z narodowcami potrafi sobie wyobrazić jakąś formę współpracy, jednak nie widzi takiej szansy z korwinistami, których oskarżył o sympatie prorosyjskie.

– Konfederacja to dwie partie w jednym. Są narodowcy i tu w jakiejś mierze można mówić o podobieństwach, jeśli chodzi o wartości, ale jest też strona Rosji. Z nikim, kto trzyma stronę Rosji, nie będziemy wchodzić w sojusze. To nie byłoby patriotyczne – powiedział Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS wyjaśnił, że ze zwolennikami Korwin-Mikkego „mamy mniej wspólnego niż z Platformą”.

– Mówią o darwinizmie społecznym. Zwyciężają ci silni, lepsi pod każdym względem. Według nich kto jest bogaty, jest bardziej moralny. Hierarcha finansowa określa wszystko inne. Państwo wiedzą, że to nieprawda. Na takie rozwiązania nie możemy się godzić – podkreślił polityk.

– To margines. Chcemy Polski rynkowej, bo eksperymenty socjalistyczne kończyły się biedą z nędzą, ale chcemy działać w życzliwej człowiekowi cywilizacji – dodał.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Krzysztof Bosak ostro do Morawieckiego: Dlaczego zdradził Pan wyborców? [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Jak powinno mówić się do księdza? Duchowny nie jest zadowolony z postawy Polaków

źródło: wp.pl

(Visited 108 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj