Dobromir Sośnierz był gościem na antenie Polsat News i nie szczędził gorzkich słów pod adresem partii rządzącej. Posłowi Konfederacji nie spodobały się działania PiS w obliczu koronakryzysu. Jest zdania, że doprowadziły one jedynie do pogłębienia istniejących problemów.

Poseł Dobromir Sośnierz wystąpił w programie poświęconym szczepieniom i wprowadzonym obostrzeniom w Polsce. Prawicowy polityk jest zdania, że zamykanie szkół i zmuszanie ludzi do przestrzegania innych nakazów nie wiąże się z niczym dobrym.

— Już we wrześniu mówiłem, że szkoły powinny działać normalnie. Nie widzę, żadnego sensu i żadnego powodu w tym, co rząd robi. Nie ma żadnego dowodu, że kraje, które stosują takie radykalne obostrzenia, kraje, które zamykają gospodarkę, mają wyraźnie lepsze wyniki niż te, które tego nie robią. Wręcz przeciwnie. W czołówce krajów, które najlepiej zwalczyły epidemię, są właśnie te, które nie stosowały takich głupich metod — wskazał poseł.

Zobacz również: Kiedy zobaczymy efekt szczepień? Ekspert odpowiada

Ponadto dodał, że Chiny zamknęły się jedynie na trzy tygodnie, a nasz kraj już od roku zmaga się z szalejącą epidemią. — Przypominam, że Szwecja, która nie stosowała prawie żadnych obostrzeń, ma 900 zgonów na milion mieszkańców, a my 800. Po co to było? Mamy 10 proc. lepiej niż w Szwecji, dokonując takich potwornych ofiar (a to są tylko zgony covidowe). Zniszczyliście gospodarkę! — kontynuował Sośnierz.

W debacie poruszył również kwestię prześladowań tych osób, które ani myślą się zaszczepić. — Zwracam uwagę na bezsensowność nagonki na ludzi, których nie chcą się szczepić. Na te próby przymuszania polityków — zwłaszcza z lewej strony. My nie jesteśmy w stanie nadążyć ze szczepieniem chętnych — powiedział parlamentarzysta.

źródło: nczas.com

(Visited 2 592 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj