Jak wynika z nowego rozporządzenia przygotowywanego przez rząd, status osoby zaszczepionej na koronawirusa będzie inny niż tej, która szczepienia nie przyjęła. Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk przekazał, że zaszczepieni nie będą podlegać kwarantannie po powrocie do Polski.

— W tej chwili jest już wprowadzony status osoby zaszczepionej. On został sformułowany i jest dostępny w Narodowym Programie Szczepień. Natomiast przewidujemy rozporządzenie, a nie ustawę, które będzie regulowało kwestie takie, które wymagają uregulowania poza uchwałą Rady Ministrów — wyjaśnił Dworczyk.

Zobacz również: Kiedy zobaczymy efekt szczepień? Ekspert odpowiada

Dodał, że nowe przepisy będą uregulowane na dniach. Ponadto przyznał, że będzie istniał m.in. status osoby zaszczepionej.

— To jest prawo obowiązujące rząd, całą administrację, wszystkie jednostki podległe. Natomiast są to przepisy, które trzeba uregulować na poziomie rozporządzenia Rady Ministrów i tej formie zostaną w najbliższych dniach uregulowane. Osoba zaszczepiona będzie m.in. zwolniona z konieczności odbywania kwarantanny po powrocie do kraju. Osoba skutecznie zaszczepiona ma gwarancję nie tylko, że sama się nie zarazi wirusem, ale też nie będzie rozsiewała tej choroby dalej — wyjaśnił Dworczyk.

Przeczytaj również:  Bayern nie pozwoli Lewandowskiemu odejść? „Z radością zobaczymy go na pierwszym treningu w lipcu”

Szef KPRM poinformował, że do 7 stycznia zostało zaszczepionych łącznie 177 863 Polaków, natomiast w punktach szczepień znalazło się 204 tys. dawek szczepionki. — W większości to były sytuacje, gdzie mechanicznemu uszkodzeniu, już w punkcie szczepień, ulegała fiolka — mówił polityk.

Źródło: businessinsider.com.pl

(Visited 499 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj