Tusk

Zapytano Polaków, dlaczego Tusk chwalił Niemców po niemiecku. Odpowiedzi były bardzo konkretne

Donald Tusk po swoim niemieckojęzycznym wystąpieniu z okazji zjazdu CDU spotkał się z oskarżeniami o poddaństwo i serwilizm wobec niemieckiej klasy politycznej.

Donald Tusk płaci ratalnie za to, co otrzymał od Angeli Merkel i od CDU. W pełni rozumiem serwilizm Tuska, bo on zawdzięcza wszystko Christlich Demokratische Union, czyli partii niemieckiej, której wieloletnią przewodniczącą i pomazańcem na urzędzie kanclerza Niemiec jest Angela Merkel. Tej niemieckiej polityk zawdzięcza wszelkie sukcesy w polityce europejskiej — twierdził w rozmowie z TVP Info poseł PiS Tomasz Rzymkowski.

W największym stopniu zawdzięczamy Wam, że nie utraciliśmy wolności, uczciwości, przejrzystości, prawdy i rozsądku w walce z tendencjami autorytarnymi, korupcją, kłamstwem i populizmem. Wasza sztuka rządzenia była błogosławieństwem nie tylko dla Niemiec, lecz dla całej Europy mówił były premier i szef Europejskiej Partii Ludowej w specjalnym nagraniu adresowanym do polityków niemieckiej partii rządzącej.

W związku z kontrowersjami, które wybuchły po wystąpieniu polityka, telewizja TVP Info postanowiła zapytać Polaków o to, dlaczego były polski premier chwali Niemców. Udzielone dziennikarce odpowiedzi zwykłych przechodniów mogą zaskoczyć polityka, a także jego sympatyków.

Przeczytaj również: Niemcy będą przetrzymywać niepokornych w obozach dla uchodźców. „Długo nie wytrzymali”

źródło: TVP Info

Przeczytaj również: Gwiazda Lewicy rozebrała się w geście solidarności z radną PiS. Zdjęcie obiegło Internet

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these