Sondażownia IBRiS na zlecenie Onetu przygotowała najnowszy ranking zaufania. Wyniki pokazują, że Koalicja Obywatelska w dalszym ciągu ma problem z wykreowaniem lidera.

Najnowszy sondaż zaufania pokazał, że Zjednoczona Prawica posiada charakterystycznych liderów, którzy najlepiej kojarzą się Polakom. Na szczycie zestawienia znalazł się premier Mateusz Morawiecki, który uzyskał 43,7 proc. głosów badanych. Oznacza to wzrost zaufania do polityka względem grudnia ubiegłego roku.

Na drugim miejscu uplasował się Szymon Hołownia. Lider Polski 2050 uzyskał 43,3 proc. głosów, a więc do polityka opozycji zaufanie Polaków również wzrosło.

Czytaj także: Wyciekł niewyemitowany program TVN24. Olbrychski szkalował w nim Polaków

Na ostatnim miejscu podium znalazł się z kolei prezydent Andrzej Duda, któremu ufa 41,9 proc. badanych Polaków. Zaufanie Polaków do prezydenta spadło, bo w grudniu to on zajął pierwsze miejsce w rankingu.

Czytaj także: Norwegia: 23 osoby zmarły po przyjęciu szczepionki. „Niepożądane reakcje po przyjęciu preparatu”

Najlepszy wynik spośród polityków Koalicji Obywatelskiej uzyskał Rafał Trzaskowski, któremu ufa 36,1 proc. badanych. Politykiem, któremu ufa najmniej Polaków, jest Zbigniew Ziobro. Aż 61,7 proc. badanych Polaków wyznało, że nie ma do niego zaufania.

Źródło: Onet

(Visited 799 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Grodzki odmówił wypełnienia procedur lotniskowych. Interweniować musieli... lekarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here