Prezydent Duda podzielił się z internautami radosną wiadomością. Okazuje się, że ma prezent dla wszystkich seniorów, których jeszcze przed Wigilią obdaruje czternastą emeryturą. Dodatkowe świadczenie otrzyma nawet 9,1 mln osób.

— Śmiało mogę mówić, że było to moje zobowiązanie wyborcze. To wielka sprawa, że dzieje się to w czasie pandemii, kiedy kraj przechodzi wielkie trudności. To zwyczajnie radosna chwila dla mnie, że właśnie dzisiaj, w Dzień Kobiet, mogłem podpisać ustawę, która jest dobrem w gruncie rzeczy — powiedział Andrzej Duda.

Zobacz również: Krzysztof Jackowski odczytał myśli Putina: „Mocny gracz. Nie jest łatwy dla mnie”

Polityk dodał, że „jeśli ludzie otrzymują dodatkowe środki, za które mogą zrealizować dodatkowe potrzeby, to dla mnie bardzo radosna sprawa”.

— Wielu nie wierzyło, że 14. emerytura będzie możliwa. Dziś staje się ona faktem. Bardzo dziękuje panu premierowi, pani minister, że dotrzymujemy słowa. Prawie 94 proc. emerytów otrzyma 14. emeryturę. Śmiało mogę mówić, że było to moje zobowiązanie wyborcze. To wielka sprawa, że dzieje się to w czasie pandemii, kiedy kraj przechodzi wielkie trudności — podkreślił prezydent Duda.

Zobacz również: Grzegorz Braun dał reprymendę policjantom: „Bądźcie Polakami, a nie eurokołchoźnikami” [WIDEO]

Czternasta emerytura będzie wypłacana w listopadzie w wysokości minimalnej emerytury, która będzie wynosiła 1250,88 zł brutto.

Czternastek nie dostanie 500 tys. emerytów, którzy pobierają najwyższe świadczenia o wartości 4,2 tys. zł. Rząd przeznaczył na cel tych wypłat nawet 11,4 mld zł.

źródło: niezalezna.pl

(Visited 260 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Margot przekonuje, że Chrystus należy do osób LGBT. Wymowna okłada magazynu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here