Włodzimierz Czarzasty nie ma wątpliwości, że opozycji już za półtora roku uda się przejąć władzę w Polsce.

– Opozycja: Platforma, PSL, Hołownia, Lewica przejmą władzę za półtora roku. To będzie straszna kadencja, bo zawsze jest tak, że ludzie mądrzy muszą łatać dziury po głupich, ale zrobimy tak – podkreślił wicemarszałek Sejmu, który był gościem w TVN24.

Opozycja do tej pory nie podjęła decyzji, w jaki sposób będzie startować w wyborach parlamentarnych. Nie jest również pewne, czy zostanie stworzona jedna, wspólna lista, czy oddzielne bloki.

Włodzimierz Czarzasty zaapelował do emerytów

– Ceny, drożyzna, 15 proc. inflacji, to jest uderzenie. To trzeba plastycznie opowiadać. 15 proc. to znaczy, że nie ma co 6 złotówki. To znaczy, że jak 1200 złotych – masz tysiąc, jak miałeś 12 tysięcy, masz 10 tysięcy. Drodzy emeryci, to znaczy, że jeżeli ktoś opowiada wam, że Jarosław da wam „jarkowe” i to będzie 13. i 14. emerytura, to uwaga, nie dajcie się oszukać, bo właśnie nie macie. Jarosław wam zabrał 11 i 12. emeryturę — mówił polityk.

Przeczytaj również:  Nagrało się, jak zastawił pułapkę na policję. Zaczął strzelać [WIDEO]

W dodatku wicemarszałek Sejmu podkreślił, że jego formacja już niedługo przedstawi projekt ustawy obniżającej ceny na stacjach paliw.

– To jest projekt związany z marżą. Była od nas ekipa w Orlenie przez spory czas pod przywództwem pani Magdaleny Biejat, posłanki i Adriana Zandberga i powiem tak, a to nie jest, broń Boże, żadne złośliwe i żaden przytyk. To nie będzie tak, że jeślibyśmy zaczęli w tej chwili rządzić, to benzyna za tydzień będzie kosztowała 4.90. To tak nie będzie, ale jest pytanie: jaki jest proces marżowania firmy, która w tej chwili wykazuje naprawdę olbrzymie zyski i jest pytanie, czy w ramach tego marżowania, np. jeżeli chodzi o sprzedażach niedetaliczną tylko sprzedaż masową, hurtową – czy znalazłaby się możliwość obniżenia ceny o złotówkę – tłumaczył Włodzimierz Czarzasty.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Sośnierz pojechał minister klimatu: „Jak to jest być zdrajcą własnego narodu?” [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Władimir Putin zwołał ważne spotkanie na Kremlu: To będzie spotkanie twarzą w twarz

źródło: DoRzeczy.pl

(Visited 498 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj