propolski.pl: Dworczyk o szczepieniach

Całodobowe szczepienia? Dworczyk: „Nic nie stoi na przeszkodzie”

Pełnomocnik rządu ds. szczepień, minister Michał Dworczyk skomentował obecną sytuację epidemiczną w Polsce. W samą majówkę szczepienia przyjęło nawet 56 tysięcy osób.

Minister podkreślił, iż „nie chodziło o ilość, tylko o promocję i pod tym względem akcja odegrała dobrą rolę”. Podczas rozmowy z Radiu ZET odniósł się do pytania o punkty masowych szczepień. Wyjaśnił, że kwestie te są wciąż mocno analizowane przez rząd.

Zobacz również: Borys Budka zawiedziony postawą Lewicy: „Dziś można było zakończyć rządy PiS-u”

— Jestem przekonany, że stosunkowo szybko rozwiążą problemy w kilkudziesięciu powiatach, gdzie cały czas punktów jest mniej, niż zainteresowanych — powiedział Dworczyk dla Radia ZET.

Kolejnym zagadnieniem, które podniesiono w programie było calodobowe szczepienie na COVID-19.

— Na razie tego nie planujemy, ale jest to dziś możliwe. System szczepień opiera się na dobrowolności. Punkty są bardzo różne – prywatne, samorządowe, podległe pod resorty i każdy z nich sam organizuje sobie pracę. Jeśli gdzieś będzie taka potrzeba, będą zainteresowani i będzie dostateczna liczba szczepionek, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby taki punkt działał — kontynuował minister.

Dworczyk podkreślił, że w maju rząd planuje kampanię „profrekwencyjną”, po to, by zmotywować Polaków do szczepień.

— W maju ruszamy z dużą kampanią profrekwencyjną i jesteśmy przekonani, że ona wpłynie również pozytywnie na gotowość i decyzję o szczepieniach — przekazał.

Zobacz również: Prezydent Estonii: nie powinniśmy wracać do świata sprzed pandemii

źródło: pantarhei24.com

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these