Wielka Brytania ma prawdziwych mięsożerców. Z przeprowadzonego badania OnePoll wynika, że mężczyzn ciężko będzie przekonać do diety wegetariańskiej.

Badanie miało na celu określić, ile osób można będzie przekonać do wegetarianizmu lub weganizmu. Z raportu wynika, że Wielka Brytania nie ma co liczyć w tej kwestii na mężczyzn. Są oni mocno zadeklarowanymi mięsożercami.

Aż 2/3 mężczyzn wyznało, że wolałoby żyć nawet 10 lat krócej, ale nie musieć rezygnować z mięsa. Co dziesiąty dodał, że gdyby był wegetarianinem, to czułby się mniej męski.

Czytaj także: Niedzielski tłumaczy liczbę nadmiarowych zgonów. „Papierosy i alkohol”

1/3 mężczyzn uważa, że człowiek musi jeść mięso, bo jest do tego stworzony. Dla porównania tylko ¼ kobiet podziela to stanowisko.

Zbadano także relacje między ludźmi. Aż 37 procent Brytyjczyków przyznało, że nie chciałoby się umawiać z wegankami. Co ciekawe, wśród kobiet ten odsetek jest jeszcze większy – wynosi 39 procent.

Czytaj także: Totalna orka w RMF FM. Atakował Obajtka, a wyszło, że jest „kolekcjonerem” mieszkań: „Fiu fiu..”

Czy w Wielkiej Brytanii da się zachęcić więcej osób do wegetarianizmu/weganizmu? To możliwe, jednak opór społeczeństwa będzie bardzo duży.

Źródło: Mirror

(Visited 244 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj