propolski.pl: Budżet

Budżet Gdańska przeznaczył blisko 50 tys. zł na warsztaty „Jak profesjonalnie drzeć ryja”

W najbliższą niedzielę w świetlicy Krytyki Politycznej w Gdańsku będą miały miejsce zaskakujące warsztaty z „darcia ryja”. O całej sprawie poinformował serwis Salon24.pl.

Wydarzenie odbędzie się dzięki działaniom Klubu Sąsiedzkiego KULTURA i będzie dofinansowane ze środków Miasta Gdańsk. Na warsztaty z „darcia ryja” nie można się już zapisać, ponieważ wszystkie miejsca są zajęte.

Co więcej wiadomo na temat tego wydarzenia?

— Jak profesjonalnie drzeć ryja na demonstracji? Jak robić to, by następnego dnia nie stracić głosu? Niezależnie od tego, czy masz już doświadczenie, czy dopiero zaczynasz — te warsztaty są dla Ciebie. Dowiesz się jak rozgrzać głos i ciało, żeby uniknąć »zdarcia gardła«, a dzięki pracy w grupie poczujesz moc wspólnego śpiewu i krzyku — napisano w mediach społecznościowych.

Uczestnicy warsztatów będą pobierać naukę pod okiem Ady Rusinkiewicz „która jako jedna z nielicznych w Polsce uczy wokalnych technik ekstremalnych takich jak false cord screaming i distortion”.

— Są to najczęściej spotykane techniki w muzyce metalowej i rockowej — false cord pozwala wydobywać z siebie takie dźwięki jak growl czy scream, a distortion dodaje rockowej »chrypy«. Pracy nad tymi technikami uczyła się w czasie licznych warsztatów i kursów, m.in. z Maggy Luyten i Filipem Pikulskim — napisano w ogłoszeniu.

— Na ten cel miasto przeznaczyło aż 47 200 zł — obwieścił na Twitterze bloger Janusz Ch.

Zobacz również: Niedzielski krytykuje obostrzenia, które wcześniej sam zalecał: „Mało skuteczny środek ograniczenia pandemii” [WIDEO]

Zobacz również: Kurdej-Szatan wróciła na Instagrama: „Nadzieja we mnie rośnie”

Źródło: Twitter.com

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these