Swiatłana Cichanouska była gościem w Polsat News i odniosła się do kryzysu na granicy Polski z Białorusią. Liderka białoruskiej opozycji wyjaśniła, co jej zdaniem stanowi główną motywację Aleksandra Łukaszenki.

Swiatłana Cichanouska dodała, że polskie służby graniczne ochraniają granice całej UE.

— Polska jest naszym sąsiadem, dlatego w pełni rozumiem, co wy teraz czujecie. Wiem, że musicie bronić nie tylko polskiej, ale również unijnej granicy — mówiła białoruska aktywistka.

Liderka białoruskiej opozycji w negatywnym tonie oceniła ataki, jakie spadają na polskie władze ze strony tzw. aktywistów.

— Widzę, że jesteście bardzo krytykowani przez organizacje humanitarne, obrońców praw człowieka za nieodpowiednie traktowanie migrantów. Ale krytykować zawsze jest łatwo, gdy nie od ciebie zależy znalezienie rozwiązania problemu — podkreśliła Cichanouska.

Opozycjonistka nawiązała do wsparcia polskich władz dla białoruskiej opozycji, które miało miejsce w minionym roku.

— Rządzący w Polsce rozumieją, że migranci są zakładnikami reżimu, ale to dzięki nim on próbuje wywierać presję na Polskę, mścić się za polskie wsparcie dla sił demokratycznych na Białorusi — mówiła Cichanouska, wskazując na główny cel przyświecający Łukaszence.

Przeczytaj również:  Mój sukces zawdzięczam rodzinie i edukacji domowej

— Kryzysem na granicy białoruski reżim chce wymóc na Unii Europejskiej wszczęcie z nim rozmów i uznanie go za prawowite władze — zaznaczyła.

Zobacz również: Michnik wpadł w panikę: mamy do czynienia z próbą zniszczenia Wyborczej

Zobacz również: Budżet Gdańska przeznaczył blisko 50 tys. zł na warsztaty „Jak profesjonalnie drzeć ryja”

źródło: polsatnews.pl

(Visited 223 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj