Borys Budka odniósł się do ostatnich wypowiedzi senatora Burego, który oznajmił, że opuszcza Koalicję Obywatelską i dołączy do ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni. Polityk w jednym ze swoich wywiadów wyjaśnił, dlaczego postanowił zostawić KO. Lider Platformy nie przebierał w słowach i powiedział, co myśli na ten temat.

— Jeśli pan senator Bury szuka nowych aktywności, to skupiłbym się na tym, żeby proponować coś pozytywnego, a tymczasem ostatnie działania pana senatora skupiają się wyłącznie na krytyce. Nie usłyszałem, co nowego, innego zrobi — powiedział dziś szef PO Borys Budka.

Zobacz również: Szokujące wpisy Marka Suskiego na Twitterze. Polityk tłumaczy, że włamano mu się na konto

— Jestem rozczarowany przede wszystkim tym, że Platforma Obywatelska nie chce wyjść z marazmu. Czekam na ich przebudzenie. Liczę, że będziemy wspólnie coś robić. Nie chcę ich niszczyć, chcę współpracować — tłumaczył Jacek Bury, narzekając na ugrupowanie.

Dodał, że przedstawiał ze swojej strony propozycje, które nie były brane pod uwagę.

— Między innymi proponowałem, żebyśmy popracowali nad zmianą sposobu finansowania partii politycznych. Na co dostałem odpowiedź: „no way”, na to się żadna partia nie zgodzi. A ja chciałem, by obywatele mieli większą sprawczość w finansowaniu partii politycznych — żalił się senator.

Zobacz również: Durczok odgrywa się na TVN: „Żałośni jesteście”

W obliczu takiego obrotu sprawy nie mógł milczeć Borys Budka, który przedstawił swój punkt widzenia w Polsat News.

— Szkoda, że takie słowa o Platformie wypowiada osoba, która nigdy w Platformie nie była i nie widzi tej codziennej pracy. Mam nadzieję, że senator Bury, jak deklarował, pozostanie w większości demokratycznej senackiej. Trzeba skupić się na pracy i na tym, co nas łączy, a nie opowieściami, które z rzeczywistością mają mało wspólnego. Jeżeli pan senator szuka nowych aktywności, to skupiłbym się na tym, by proponować coś pozytywnego, a tymczasem ostatnie działania pana senatora skupiają się wyłącznie na krytyce. Ja nie usłyszałem, co nowego, innego zrobi, a czego do tej pory nie zrobił — zaznaczył poseł PO.

Przeczytaj również:  "To, co zrobiłeś Borysie Budka..." Były poseł Platformy Obywatelskiej w mocnym wpisie na Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

(Visited 324 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here