Bogusław Linda był gościem programu „Niech gadają” na antenie Kanału Sportowego. Popularny aktor, gdy poruszył kwestie związane z patriotyzmem i wiarą, nie krył zdenerwowania.

– Jestem patriotą, bo staram się zobaczyć ten kraj, zarówno historycznie, od zaborów, rozbiorów, średniowiecza, katolicyzmu, który wszedł w którymś momencie i rozpieprzył nasz kraj, czyli od Wazów, aż dotąd, i do tego, co złego zrobił z nami Kościół, jak rozwalił ten naród w ogóle… – stwierdził Bogusław Linda.

Zdaniem celebryty Kościół służy do tego, by ogłupiać i kontrolować społeczeństwa, które przestały myśleć samodzielnie.

– Jak długo nie można było tłumaczyć Biblii… A po co tłumaczyć, jak ludzie zaczną czytać i rozumieć, o czym jest? Lepiej mówić po łacinie msze, prawda? Dlaczego ludzie mają wiedzieć, że wcześniej nie było piekła, tylko wymyślono to po to, by sprzedawać odpusty? – pytał Linda.

Aktor przyznał, że osobiście wierzy w Boga, jednak nie przywiązuje się do Kościoła. Stwierdził, że Bóg nie jest jedynie instytucją, ale przede wszystkim miłością.

– Kościół utrzymuje głupotę w tym kraju, niestety, jest mi przykro z tego powodu. Jednocześnie myślę, że wierzę w Boga, jakikolwiek i gdzie jest. Ale nie odbieram tego Boga ani Hindusom, a Afrykanom, bo wydaje mi się, że Bóg jest wszędzie, że widzimy go np. w miłości, ale nie w Kościele – dodał.

Przeczytaj również:  Zaskakująca interwencja Grzegorza Brauna. Poseł zabrał z sądu choinkę i wyrzucił do śmieci

Zobacz również: Najnowsze dane z resortu zdrowia. Ile nowych zakażeń koronawirusem?

Zobacz również: Dr Basiukiewicz ostro: „Trzeba po prostu zmienić zasady. Problem wówczas przestanie istnieć” [WIDEO]

źródło: pomponik.pl, Onet.pl

(Visited 1 850 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj