Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zamieścił w mediach społecznościowych emocjonalny wpis. Zwrócił się w nim do polityków opozycji, którzy domagają się wpuszczenia do naszego kraju nielegalnych imigrantów z Białorusi. Atakują przy tym polską Straż Graniczną i stwarzają dodatkowe zamieszanie.

O przykłady nie jest trudno. Posłanka KO Klaudia Jachira, która udała się na miejsce, nie kryła swojego wielkiego oburzenia zaistniałą sytuacją. Podkreśliła nawet, że wstydzi się za Polskę.

Od prawie dwóch tygodni na granicy Polski z Białorusią nie brakuje wielu emocji. Nielegalni imigranci z Azji trafiają z Białorusi do Polski, jednak nasza strona wciąż jest uszczelniana i wzmacniana. W pewnych odcinkach pojawił się nawet drut kolczasty, a Strażnikom Granicznym pomaga Wojsko Polskie.

Napięta sytuacja, zamiast słabnąć staje się coraz bardziej skomplikowana. Niektórzy politycy opozycji krytykując rząd starają się wspomóc imigrantów, chociażby wożąc im paczki żywnościowe. Relacjonują przy tym przebieg wydarzeń nierzadko publikując własne nagrania w mediach społecznościowych.

W obliczu tej sytuacji nie mógł milczeć minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, który wezwał posłów opozycji do rozsądku i opamiętania się. Zaznaczył, że wszyscy zmagamy się z tym problemem z powodu celowego działania Aleksandra Łukaszenki.

Przeczytaj również:  UE ogłasza strategię zwalczania antysemityzmu! Nie będzie można krytykować Żydów? [WIDEO]

— Problem na granicy Flaga Polski-Flaga Białorusi to brudna gra Łukaszenki i Kremla. Uszkodzenie ogrodzenia to także efekt działalności białoruskich służb, co widać na zdjęciach — napisał Błaszczak.

Zobacz również: Miłosz Kłeczek zgasił posła PSL w TVP Info: „Może Pan sobie w Google sprawdzić” [WIDEO]

Zobacz również: Kryzys na granicy z Białorusią. Ostra i niespodziewana reakcja Tuska: „Taki ktoś nie rozumie…”

źródło: wmeritum.pl

(Visited 530 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj