Lider PO Donald Tusk postanowił skomentować głośny konflikt na granicy polsko-białoruskiej w Usnarzu Górnym w województwie podlaskim. To właśnie tam powstało obozowisko migrantów, którzy zostali wypchnięci z Białorusi przez tamtejsze służby. Na miejscu zjawiło się wielu przedstawicieli opozycji, jak i prawicowych polityków. Zarówno jedni, jak i drudzy mają w tej kwestii wiele do powiedzenia.

Opozycja opowiada się za tym, że Polska powinna przyjąć uchodźców, natomiast druga strona przekonuje, że decyzja o otwarciu granic przyczyni się do kolejnych problemów i napływu jeszcze większej liczby ludności.

Premier Morawiecki powiedział w czwartek, że Polska powinna dbać o swoją suwerenność.

— Ludzie, którym szczerze współczuję, są narzędziem w rękach Łukaszenki — mówił szef polskiego rządu.

Do sprawy odniósł się również wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciek Wąsik informując, że Straż Graniczna pomogła 12 emigrantom, którzy utknęli na bagnach w Puszczy Białowieskiej. Wśród nich była ranna kobieta, małe dziecko i mężczyzna ze złamaną nogą. Grupę cudzoziemców stanowiło 11 obywateli Iraku oraz jeden obywatel Egiptu.

W obliczu tych wydarzeń nie mógł milczeć były premier Donald Tusk, który podkreślił: — Polskie granice muszą być szczelne i dobrze chronione. Kto to kwestionuje, nie rozumie, czym jest państwo. Ochrona nie polega na antyhumanitarnej propagandzie, tylko sprawnym działaniu. Za czasów PiS polską granicę przekroczyło rekordowo dużo nielegalnych migrantów — napisał na Twitterze lider Platformy Obywatelskiej.

Zobacz również: Miłosz Kłeczek zgasił posła PSL w TVP Info: „Może Pan sobie w Google sprawdzić” [WIDEO]

Zobacz również: Jachira o wyjeździe na granicę polsko-białoruską. „Wstydzę się za Polskę” [WIDEO]

źródło: DoRzeczy.pl

(Visited 1 121 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj