Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak pytany był o zachowanie i wypowiedzi dużej części polityków opozycyjnych, którzy zasłaniając się m.in. „humanitaryzmem” i prawami człowieka, chcą destabilizować sytuację na granicy polsko-białoruskiej.

— Jeżeli chodzi o nasz kraj, Polskę, okazuje się, że część opozycji żadnych wniosków nie wyciągnęła” — mówił o części „totalnej” opozycji minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak w rozmowie z Cyntią Harasim, reprezentantką „Gazety Polskiej”.

Minister Błaszczak porównał głupie i nieodpowiedzialne zachowanie opozycjonistów do sytuacji Rzeczpospolitej przed rozbiorami. Po wizycie na Litwie szef Ministerstwa Obrony Narodowej zauważył, że tam wyciągnięto lekcję z tych wydarzeń.

Zobacz również: Przerażający wzrost incydentów na granicy z Białorusią. Straż Graniczna przedstawia dane

— Oni sami siebie nazywają totalną opozycją, w związku z tym uważają, że przez spotęgowanie kryzysu mają szansę na powrót do władzy. Nie poprzez kartkę wyborczą, ale przez spotęgowanie kryzysu. Niewątpliwie Polska została zaatakowana, jest to atak hybrydowy. Jest to atak nikczemny, dlatego, że wykorzystywani są do tego ludzie, niczym broń. Ci ludzie są oszukiwani, trafili do handlarzy ludzi — tłumaczył Mariusz Błaszczak.

Przeczytaj również:  Kaczyński za bardzo się rozgadał? "Pan powiedział, że dla władzy sprzeda Pan Polskę" [+WIDEO]

— Część opozycji w naszym kraju, można by mnożyć przykłady, postępuje w taki sposób, że zamiast chronić nasz kraj, uderza w niepodległość Rzeczypospolitej. To jest zachowanie niepojęte, ci ludzie kierują się dobrem własnym, a nie dobrem Rzeczypospolitej — skwitował minister.

Polityk przyznał, że smutnym odniesieniem takiego zachowania jest XVIII-wieczna zdrada Targowicy. Poinformował, że wizyta na Litwie uzmysłowiła mu to, że po tych wydarzeniach historycznych (skutkujących rozbiorami) i rząd, i tamtejsza opozycja „odrobiły lekcję”.

Zobacz również: Ogromna tragedia! Spadł wagonik kolejki linowej w Czechach. 16 osób pod opieką psychologa, jedna ofiara śmiertelna

— Jeżeli chodzi o nasz kraj, Polskę, okazuje się, że część opozycji żadnych wniosków nie wyciągnęła i postępuje dokładnie w taki sposób, jak wtedy postępowano — podsumował.

W dalszej części wywiadu dla Cynti Harasim Mariusz Błaszczak poruszał temat między innymi kwestii budowy muru na granicy z Białorusią czy zadań, które mogą czekać Wojsko Polskie w najbliższym czasie.

Źródło: niezalezna.pl

(Visited 145 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj