Europoseł Wiosny Robert Biedroń, który był gościem w Trójce Polskiego Radia, nie ma dobrych wieści odnośnie przyszłości KO. — KO jest w poważnych turbulencjach — podkreślił zaniepokojony i dodał, że to ugrupowanie „traci zdolność zarażania ludzi do siebie, to znaczy przekonywania, że oni będą w stanie dobrze rządzić”.

Polityk podkreślił przy tym, że Lewica pokazuje, iż „opozycja może być konstruktywna, może załatwiać rzeczy dla ludzi, walczyć o ważne sprawy dla Polek i Polaków, jak np. mieszkania czy szpitale”.

— Kiedy oni okładają się po głowach, zajmują się samami sobą, my zakasaliśmy rękawy i ciężko pracujemy. Mam nadzieję, że to początek wiosny meteorologicznej i tej politycznej, bo będziemy frakcją w Nowej Lewicy. Lewica zawsze wygrywa, gdy jest zjednoczona, a przegrywa, gdy jest podzielona. Dzisiaj idziemy zjednoczeni — zapewnił Robert Biedroń.

Zobacz również: Włodzimierz Czarzasty ostro do posła KO: Niech pan nie kłamie! [WIDEO]

Europoseł przekonywał, że Lewica w ostatnim czasie poczyniła znaczne postępy i kieruje się mocnym systemem wartości. Pochwalił przy tym młode pokolenie, które patrzy na Polskę świeższym okiem.

Przeczytaj również:  Prezydent Duda w amerykańskiej telewizji. Otrzymał bardzo niewygodne pytanie

— Na Lewicy pojawiło się nowe pokolenie, pokolenie ludzi, którzy inaczej patrzą na Polskę niż to najstarsze pokolenie. Dzięki temu Wiosna mogła uzupełnić to, czego na Lewicy bardzo brakowało, czyli: energię, świeżość, młodość — mówił.

Jako „Receptę dla Polski” podał pakiet specjalnych rozwiązań po epidemii stworzonych przez Lewicę. Dotyczą one najważniejszych sfer życia: zdrowia, pracy, opieki, klimatu i edukacji.

Zobacz również: Scheuring-Wielgus: Jarosław Gowin jest politykiem bardzo giętkim. Trzymamy za niego kciuki [WIDEO]

Wśród innych propozycji znalazło się również 7,2 proc. PKB na zdrowie, likwidacja tzw. umów śmieciowych oraz pierwsze 2 tygodnie roku szkolnego przeznaczone na integracje.

Lider Wiosny wyjaśnił, że w „Recepcie dla Polski” Lewicy leży również kwestia klimatu, ponieważ jest to priorytet dla nas wszystkich.

— Chciałbym zobaczyć szczegóły aksamitnego odchodzenia od węgla. Ja pamiętam jak w przeszłości wielokrotnie górników oszukiwały poprzednie rządy i oni zostawali z niewielką pomocą albo z niczym. Dzisiaj to musi być transformacja sprawiedliwa. Górnicy, rodziny górnicze muszą wiedzieć, że odejście od węgla nie będzie się wiązało z ani jednym zwolnieniem, utratą pracy, która skutkowałaby ubóstwem — dodał.

Przeczytaj również:  Bielan przekonuje: "My nie mamy możliwości, żeby sfałszować wybory". Kaczyński mówi o "nowym sposobie liczenia głosów"

Źródło: DoRzeczy.pl

(Visited 159 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj