Wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty był gościem w programie „Woronicza 17″. Lider Lewicy upomniał również obecnego na antenie posła KO Dariusza Jońskiego.

— Pan nie ma zielonego pojęcia na ten temat, niech pan nie kłamie — powiedział Włodzimierz Czarzasty. Lider Lewicy wyjaśnił, jakie mechanizmy uwzględniono w Krajowym Planie Odbudowy, gwarantujące sprawiedliwy podział unijnych funduszy.

— Ja nie ufam PiS — podkreślił Dariusz Joński.

Niedzielne spotkanie polityków na antenie TVP Info pełne było emocji. Poruszono na nim kwestię Funduszu Odbudowy i ratyfikacji ustawy, z którą zmagała się opozycyjna większość senacka. Próbowała doprowadzić do dopisania preambuły do ustawy, jednak ostatecznie Senat przegłosował ją bez dodatkowych zapisów.

Dariusz Joński z Koalicji Obywatelskiej nie krył swojej frustracji. Ocenił, że gminy zarządzane przez samorządowców związanych z PO nie otrzymują pieniędzy z istniejących rządowych funduszy.

— Pan nie ma zielonego pojęcia na ten temat. Po pierwsze, w ramach tego, co wysłał rząd do Komisji Europejskiej, jest zapisany komitet sterujący — w zdecydowanych słowach odpowiedział mu wicemarszałek Włodzimierz Czarzasty z Lewicy.

Słowa te nie uspokoiły Jońskiego, który dodał, że komitet sterujący będzie „składał się z rządzących”.

— Niech pan nie kłamie; może pan posłuchać? Wymienione w Krajowym Planie Odbudowy zostały wszystkie składniki komitetu sterującego. Trzeba było dołożyć do tego jak najwięcej podmiotów — kontynuował Czarzasty.

Zobacz również: Prof. Gut domaga się segregacji sanitarnej. „Należy wprowadzić prostą zasadę, że osób zaszczepionych nie powinny obejmować żadne restrykcje”

Wicemarszałek Sejmu podkreślił, że Komisja Europejska dała Polsce miesiąc na dokończenie zapisów KPO.

— Weźcie się, pojedźcie do KE — tak jak myśmy to zrobili — i rozmawiajcie na temat kształtu komitetu sterującego. Tak jak powinniśmy w Polsce rozmawiać jako opozycja na temat ustawy, która będzie tym wszystkim zarządzała — mówił Włodzimierz Czarzasty w „Woronicza 17”. Zdaniem polityka to właśnie ten miesiąc powinien być dobrze wykorzystany na wywarcie presji na Komisję Europejską.

Swój komentarz zostawił również Marek Suski z PiS. Podkreślił, że do umów międzynarodowych nie powinno dokładać się czegoś takiego jak preambuły.

— Nie ma żadnych powodów, by mówić, że nie wiadomo, jak są pieniądze wydawane. Sam pan Joński powiedział, że wiedzą, jak PiS wydaje pieniądze. Można też po tych głosowaniach powiedzieć, że nawet nie potraficie być opozycją skuteczną. Mimo że macie większość, nie potraficie czegoś przegłosować czy odrzucić. Dziękujemy tym senatorom, którzy się pomylili, którzy się gdzieś zacięli w windzie. Bo dzięki nim Polska nie została skompromitowana — podsumował polityk partii rządzącej.

Zobacz również: Donald Trump zapowiedział walkę o powrót na fotel prezydenta USA: „Sondaże pokazują, że wszyscy tego chcą”

Źródło: tvp.info

(Visited 427 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj