Straż Graniczna udostępniła nagranie, na którym widać, jak grupa kilkudziesięciu imigrantów koczujących na granicy w pobliżu Usnarza Górnego otrzymała pomoc od białoruskich służb.

Jednocześnie media donoszą o 200 próbach nielegalnego przekroczenia granic zaledwie w sobotę.

W ostatnich kilku tygodniach nie ustają doniesienia w kwestii migrantów, którzy przebywają w obozie po białoruskiej stronie granicy z Polską. Polska Straż Graniczna i wojsko uniemożliwia im przedostanie się na terytorium RP, co wywołało lawinę dyskusji i komentarzy w internecie.

Straż Graniczna opublikowała nagranie ukazujące pomoc, jaką przybysze otrzymali ze strony białoruskich służb.

— Na terenie Białorusi na wysokości m. Usnarz Górny wciąż koczuje grupa ok. 24-30 osób. Służby białoruskie dostarczają im na bieżąco towary. W razie potrzeby doładowują cudzoziemcom telefony i powerbanki korzystając z agregatu prądotwórczego — przekazano. Takie nagrania pozwalają zrozumieć wszystkim niedowiarkom, że sytuacja imigrantów nie jest tak tragiczna, jakby się mogło wydawać. Przekonało się o tym także wielu posłów opozycji, którzy do tej pory sądzili, że jest inaczej.

Zobacz również: Rolnik z Podlasia ujawnia prawdę o nielegalnych imigrantach. Dopatrzył się czegoś zaskakującego: „Nawet my tego nie mamy” [WIDEO]

Zobacz również: Hit! Mieszkanka Podlasia wyjaśniła Sterczewskiemu, o co chodzi na granicy z Białorusią: Tu się robi wielkie halo panie pośle! [WIDEO]

Służby donoszą również o rekordowej liczbie prób przejścia polskiej granicy.

— Wczoraj, tj. 04.09 wyjątkowo dużo prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Funkcjonariusze SG zatrzymali 7 nielegalnych imigrantów – wszyscy to obywatele Iraku. 200 prób zostało udaremnionych. Za pomocnictwo zatrzymana 2 obywateli Polski i 2 obywateli Syrii z niemiecką kartą pobytu — poinformowała Straż Graniczna.

Zobacz również: Sondaż: Polacy ocenili reformy ministra Czarnka. Wyniki nie napawają optymizmem

Zobacz również: Klaudia Jachira wyznała, że pomogła Afgańczykom. „Przez kilka dni mieszkali w moim biurze”

źródło: wmeritum.pl, Twitter.com

(Visited 465 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj