O Franciszku Sterczewskim zrobiło się głośno, za sprawą nagrania, na którym poseł próbował przedrzeć się z torbą jedzenia przez kordon żołnierzy. Usiłował tym samym przekazać pakunki koczującym na granicy imigrantom. Polityk opozycji szybko stał się bohaterem licznych memów i przeróbek cieszących się ogromną popularnością w internecie.

Teraz sieć obiegło wideo, na którym widać, jak jedna z mieszkanek Podlasia bez zbędnego owijania w bawełnę wytłumaczyła parlamentarzyście, o co chodzi w sporze migracyjnym między Polską a reżimem Łukaszenki.

Posłowie opozycji próbując aktywnie sprzeciwić się decyzjom rządu, wzięli sprawy we własne ręce. Kilku z nich w ostatnim czasie chciało nielegalnie przekroczyć granicę z Białorusią, by pomóc koczującym tam uchodźcom. Przykładem jest tutaj posłanka KO Klaudia Jachira, która podjęła próbę przekroczenia granicy, legitymując się jedynie immunitetem poselskim. Jakież było jej zdziwienie, kiedy okazało się to niemożliwe. Zapędy wszystkich posłów zostały błyskawicznie zgaszone, co prawdopodobnie pozwoliło zapobiec międzynarodowemu skandalowi z reżimem Łukaszenki.

Trudno powiedzieć, czy poseł Sterczewski miał świadomość konsekwencji swoich czynów, ani też czy wiedział, z czym faktycznie wiąże się cała afera z migrantami przy wschodniej granicy. Z pomocą pośpieszyła mu jedna z mieszkanek Podlasia, która opowiedziała wszystko ze szczegółami.

— Panie pośle, czy pan nie rozumie, że to jest propaganda Łukaszenki? Ci ludzie nie są zagrożeni absolutnie, dlatego, że Łukaszenka dostarcza im żywność, napoje, koce, oni nie cierpią. Oni o tym wiedzą, że to jest propaganda Łukaszenki — zaznaczyła pani, która wdała się w rozmowę z posłem.

Zobacz również: Lewica wściekła się na Tuska. „Nikt nie upoważnił go do wypowiadania się w imieniu całej opozycji”

Zobacz również: Joe Biden obiecuje odwet: „Nie wybaczymy, nie zapomnimy, dorwiemy was” [WIDEO]

źródło: Twitter.com

(Visited 1 096 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj