Anja Rubik nie mogąc ukryć swoich emocji, zabrała głos w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce. Modelka sprzeciwiła się wyrokowi przeciwko kobietom i wyraziła swoje niezadowolenie na portalu społecznościowym.

Rubik przypomniała, że większość Polaków jest zdania, że w w przypadku najcięższych wad, gdy płód nie ma szans na życie, do rodzenia zmuszać nie wolno.

— To musi być wybór. Decyzja rodziny otoczonej opieką, rodziny która ma siłę i środki, by zmierzyć się z takim wyzwaniem — napisała modelka.

— Mimo tego, na wniosek pewnych posłów bez debaty, w środku pandemii, chcą skazać rodziców na niewyobrażalne cierpienie. Za 2 dni Trybunał ma wydać wyrok uniemożliwiający usuwanie ciąży w przypadku śmiertelnych, nieodwracalnych wad płodu. O sprawie mają orzekać sędziowie znani z publicznych wystąpień antyaborcyjnych, liczą, że w natłoku innych wydarzeń tego nie zauważymy. Po cichu chcą skazać kobiety na fizyczne i psychiczne katowanie — dodała Anja Rubik.

Zobacz również: Komisarz Rady Europy krytycznie o orzeczeniu ws. aborcji eugenicznej: „Smutny dzień”

Post celebrytki udostępniono wiele razy, a do protestów dołączyli lekarze i różnej maści specjaliści.

— Uchylenie dopuszczalności przerywania ciąży postawi lekarzy w sytuacji, kiedy to cierpienie będą musieli zadawać lub przedłużać wbrew woli pacjentki i ze świadomością możliwych powikłań. To działanie stoi w sprzeczności z zapisami Kodeksu Etyki Lekarskiej. Zdecydowanie sprzeciwiamy się wymuszaniu na lekarzach i lekarkach takiego postępowania — podsumowała autorka listu Kaja Filaczyńska.

(ENG below) #powiedzkomuś #wyroknakobiety Podsumowując, za 2 dni wartość życia kobiety stanie się w naszym kraju nie…

Gepostet von Anja Rubik am Dienstag, 20. Oktober 2020

źródło: ofeminin.pl

(Visited 116 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Znamy pierwsze wyniki exit poll. Wybory parlamentarne 2019

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here