Warszawska policja zablokowała demonstrantom drogę pod dom Jarosława Kaczyńskiego w dzielnicy Żoliborz. Według relacji portalu oko.press, niezadowoleni z wyroku Trybunału Konstytucyjnego lewicowcy w pewnym momencie zaczęli napierać na oddziały porządkowe. W ruch poleciały kamienie, użyto też gazu.

Policja wielokrotnie ostrzegała manifestujących przed możliwością użycia przymusu bezpośredniego. Kiedy apele nie przyniosły pozytywnych rezultatów, a tłum zaczął wyzywać funkcjonariuszy prewencji i dążyć do konfrontacji siłowej, został użyty gaz łzawiący. Niektórzy z protestujących wołali o pomoc.

W mediach społecznościowych, zwłaszcza w serwisie Twitter pojawiło się dużo nagrań dokumentujących przebieg wydarzeń pod willą Jarosława Kaczyńskiego. Policjanci wybierali spośród tłumu pojedyncze osoby i wyciągali je siłą, w celu rozbicia agresywnej manifestacji.

— Wszyscy przeszli teraz za baner, będą napierać tym banerem… Lecą kamienie niestety w stronę policji”. Relacja @oko_press obiektywnie przedstawia moment rzucania w policjantów kamieniami i napierania. Agresja części tłumu niczym nieuzasadniona! — napisano na oficjalnym profilu Polska Policja w serwisie społecznościowym Twitter.

Przeczytaj również: PILNE: Wielka demonstracja i starcia z prewencją pod domem Kaczyńskiego. Policja użyła gazu

źródło: tvn24

(Visited 34 718 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj