Według sondażu IBRiS dla Wirtualnej Polski, Andrzej Duda ma dużą szansę na wygraną w II turze wyborów prezydenckich. Jest to niemal pewne, gdyby do walki z nim stanęła Małgorzata Kidawa-Błońska.

Okazuje się, że nasi rodacy zdecydowanie wolą obecnego prezydenta i chcą ponownie dać mu szansę. Opozycja wszystkimi siłami próbuje wmówić Polakom, że Prawo i Sprawiedliwość nie powinno dłużej rządzić. Tak samo zniechęca do prezydentury Andrzeja Dudy, chcąc jak najszybciej odsunąć go od władzy. Sondaże i badania pokazują jednak, że działania opozycji nie są wystarczająco skuteczne.

Najnowszy sondaż IBRiS pokazał preferencje wyborcze społeczeństwa. Wynika z niego jasno, że Polacy chcą, by Andrzej Duda zwyciężył po raz kolejny. Opozycja wciąż zastanawia się, jakiego kandydata powinna wystawić. Wydaje się jednak, że ani Tusk, ani Kidawa-Błońska nie mają zbyt wielkich szans z obecnym faworytem. Według badań Małgorzata Kidawa-Błońska w II turze uzyskałaby 38,4 proc. głosów, natomiast Andrzej Duda — 52,5 proc.

Widać tutaj ogromną przewagę po stronie Prawa i Sprawiedliwości pomimo usilnych starań i wysiłków Koalicji Obywatelskiej.

Przeczytaj również:  Michał Wiśniewski wspomina picie wódki z Andrzejem Lepperem

źródło: telewizjarepublika.pl

(Visited 35 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj