Grzegorz Schetyna postawił obok siebie zamordowanego przez komunistów księdza Jerzego Popiełuszkę obok Piotra Szczęsnego, samobójcę protestującego przeciw rządom PiS. Lider Platformy Obywatelskiej zamieścił kontrowersyjny wpis na portalu społecznościowym.

Polityk porównał go do chemika Piotra Szczęsnego, który 29 października 2017 roku popełnił samobójstwom podpalając się na Placu Defilad w Warszawie. Pod wpisem Schetyny szybko pojawiły się wpisy internautów, którzy byli oburzeni tym, co przeczytali.

– Dziś 35. rocznica śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz druga rocznica śmierci Piotra Szczęsnego – „Szarego Człowieka”; obaj starali się poruszać nasze sumienia w czasach ciężkich, składamy im hołd – napisał lider PO na Twitterze.

W sieci wybuchła prawdziwa burza. Internauci, a w tym politycy, dosadnie odpowiedzieli Schetynie, co o tym wszystkim myślą. Są zdania, że ten się całkowicie skompromitował jako lider Platformy. Dodatkowo nie dało się nie zauważyć, że popełnił kolejny błąd.

Druga rocznica śmierci Szczęsnego nie przypada bowiem na 19 października. W tym dniu mężczyzna dokonał aktu samospalenia, a zmarł w szpitalu 10 dni później.

 

 

źródło: wmeritum.pl, dorzeczy.pl

(Visited 68 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj