Media obiegła wieść, jakoby chińskie władze domagały się wymazu z odbytu od osób wjeżdżających na teren Chińskiej Republiki Ludowej. O tego typu test na COVID-19 został zapytany minister Adam Niedzielski na antenie Polsat News. Był wyraźnie zaskoczony.

Kontrowersyjny test na COVID-19 dla obcokrajowców wjeżdżających do Chin stał się przedmiotem rozmowy ministra Adama Niedzielskiego z dziennikarzem Polsat News Bogdanem Rymanowskim.

Pojawiły się już nawet opinię niektórych naukowców europejskich, którzy uważają, że być może to jest dobry pomysł. Dlatego pytam — podkreślił dziennikarz.

Przepraszam, ale… odebrało mi mowę na chwilę. Ja nie słyszałem o takich testach i jestem absolutnie zaskoczony. Wydaje mi się, że to jest kategoria fejk niusa, a nie prawdziwe zdarzenie odpowiedział minister.

— Czy w ogóle pan coś takiego by dopuścił?

Na razie nie ma o tym mowy zapewnił widzów szef resortu zdrowia.

Niedzielski dodał następnie, że traktuje rzekomy nakaz chińskich władz w kategoriach „pomysłu z księżyca”. Komentatorzy zwracają jednak uwagę, że podobne zapewnienia pojawiały się wcześniej, gdy zakaz kominów i przyłbic wydawał się czymś zupełnie irracjonalnym.

Przeczytaj również:  Krzysztof Jackowski: W Polsce będą działy się bardzo dziwne rzeczy [WIDEO]

Przeczytaj również: Straż Miejska spacyfikowała przechodnia za brak maseczki. Stojący obok ludzie nie wytrzymali: „Czemu wy gazujecie człowieka?!”

Przeczytaj również: Lockdown do maja? Minister Zdrowia wprost na antenie Polsat News: „Jesteśmy mądrzejsi”

Źródło: Polsat News

(Visited 2 125 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj