— To skandal, że przez lata tego nie uregulowano. Trzeba to wreszcie załatwić — stwierdził były prezydent Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z „Super Expressem”. Tematem wywiadu była wciąż nieuregulowana kwestia pensji dla pierwszych dam.

Senat w poniedziałek odrzucił ustawę w myśl której podwyższone zostaną pensje posłów, senatorów i samorządowców. Projekt ustawy zakładał również wypłatę wynagrodzenia dla Pierwszej Damy. Pensja Agaty Kornhauser-Dudy mogłaby wówczas wynosić 17989 złotych brutto.

Głos w tej sprawie zabrał Aleksander Kwaśniewski. W rozmowie z „Super Expressem” była głowa państwa narzeka na brak uregulowania tej palącej kwestii.

— To skandal, że przez lata tego nie uregulowano. Trzeba to wreszcie załatwić — zaapelował Kwaśniewski. — Pierwsza dama wykonuje ważne obowiązki państwowe. Być może ta pensja powinna wynosić dwukrotność średniej krajowej pensji, czyli około 10 tys zł brutto — zaproponował.

Według prezydenta, kwestia nieodprowadzanych składek ZUS dla pierwszych dam powinna zostać w końcu uregulowana.

Przeczytaj również: Holandia: Policja spałowała aktywistkę po twarzy i kroczu. Aż się przewróciła

źródło: Do Rzeczy

(Visited 13 660 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Czarnek rzeczywiście przeciwny "seksualizacji uczniów"? W ankiecie pytano 13-latków, "czy uprawiają przygodny seks"

1 KOMENTARZ

  1. Zgodnie z prawem to prezydentowa pracuje na czarno i powinna być ścigana z mocy prawa bo gdy moja małżonka przychodzi do mojej firmy i mi pomaga to znaczy robi kawę i rozmawia z klientami to jest osoba współpracująca i muszę za nią zapłacić ZUS wiec pracodawca Naród musi zatrudnić pierwsza damę i zapłacić pensie i składkę ZUS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj