W mediach społecznościowych pojawiło się wideo, na którym widać jak holenderska policja obchodzi się z dwiema demonstrującymi kobietami. Nagranie z ulic Hagi wzbudziło oburzenie internautów.

Amerykańska i zachodnioeuropejska policja jest często krytykowana za nadmierną brutalność wobec obywateli. W ostatnich miesiącach Internet zalewany jest nagraniami ukazującymi nadużywanie środków przymusu bezpośredniego przez funkcjonariuszy. Swoista moda na ukazywanie patologii służb porządkowych przywędrowała także do Polski.

W ostatnich tygodniach debatę publiczną zdominowała sprawa aktywisty LGBT Michała Sz (ps. Margot), identyfikującego się jako kobieta. Po wydarzeniach na Krakowskim Przedmieściu (gdzie tłumy zwolenników Margot wyzywały policjantów od „faszystów”, „psów” oraz „ku*ew”) polskiej policji zarzuca się bezwzględność i brutalność. Internauci dla kontrastu postanowili udostępnić nagranie z Hagi w Holandii, gdzie na jednej z demonstracji funkcjonariusze tamtejszej policji spałowali dwie demonstrantki:

— W NL nie ma dyskusji, jest jedno polecenie, drugiego nie ma, potem jest gleba. Widziałam to co weekend w centrum Amsterdamu.

U nas reżim a tam prawdziwa demokracja. Czas na zmiany na tą demokrację.

Przeczytaj również: Szefowa Polsat News Dorota Gawryluk o manipulacji uderzającej w Kaczyńskiego: „Tego nie da się obronić”

Niestety, „kaczystowski reżim” nie jest chętny żeby brać przykład z dojrzałych demokracji i spałować demonstrantów oraz gapiów.

— Zacofani defetyści ten PiS! A w Hadze i Paryżu tak ładnie napie**alają pałami kobiety przechodzące ulicą.

Przeczytaj również: Wałęsa ostrzega. Padły zaskakujące słowa o pandemii: „Jeśli mnie nie posłuchacie, wszyscy poginiecie”

źródło: Twitter

(Visited 45 232 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Orban o sukcesie podczas unijnych negocjacji: Mateusz po prostu wszedł do pokoju i wyszedł z 600 milionami euro. Nie wiem jak on to zrobił...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here