propolski.pl: Adam Niedzielski o koronawirusie

Adam Niedzielski nie ma złudzeń: “Jeżeli do połowy grudnia nie będzie wyraźnego spadku zakażeń, możliwe restrykcje”

„Minister pandemii” Adam Niedzielski nakreślił kolejny czarny scenariusz w kwestii pandemicznych obostrzeń. Wszyscy przyzwyczailiśmy się do tego, że sytuacja stała się pod tym względem mniej napięta, tymczasem wiele wskazuje na to, że trend może się jeszcze odwrócić.

— Według „czarnego scenariusza”, jeżeli do połowy grudnia nie będzie wyraźnego spadku zakażeń, możliwe są bardziej dolegliwe restrykcje — poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski w Radiu ZET.

Polityk podkreślił, że według wstępnych prognoz apogeum zarażeń będzie miało miejsce jeszcze w tym tygodniu lub w kolejnym.

Minister dodał, że „czarny scenariusz” wiąże się z utrzymywaniem wysokiej liczby zakażeń. Sytuacja ta byłaby niebezpieczna dla wydolności systemu opieki zdrowotnej.

— Przyjmujemy sobie taką cezurę mniej więcej połowy w grudnia, jeżeli nie będziemy mieli do tego czasu wyraźnego spadku zakażeń, to na pewno będzie nas to zmuszało do podjęcia działań, które będą bardziej dolegliwe — wyjaśnił szef MZ.

Jego zdaniem taki wariant nie jest zbyt prawdopodobny, ale wciąż brany pod uwagę.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 12 334 nowych zarażeniach koronawirusem oraz śmierci 8 osób z tej przyczyny. Od 4 marca minionego roku wykryto w Polsce 3 357 763 przypadki zachorowania, a śmierć poniosło 80 830 osób.

Zobacz również: Donald Tusk stracił prawo jazdy. Na jaw wyszły nowe szczegóły interwencji policyjnej [WIDEO]

Zobacz również: Iwona Hartwich pozywa czołową prezenterkę TVP i żąda przeprosin: „Nie można być obojętnym wobec mowy nienawiści”

źródło: polsatnews.pl, gazeta.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these