Kinga Rusin opublikowała na Instagramie wpis, w którym wymieniła nazwiska osób, które jej zdaniem postąpiły niewłaściwie w obliczu kryzysu migracyjnego na granicy. Wśród oskarżonych przez prezenterkę znalazł się publicysta Rafał Ziemkiewicz.

— Polska, kraj Jana Pawła II, powinna mieć serce — napisała dziennikarka Kinga Rusin.

Ponadto obwieściła, że wspólnie ze swoim partnerem przekazała 30 tys. zł na wsparcie organizacji pomagającej poszkodowanym na granicy polsko-białoruskiej.

Dziennikarka podkreśliła, że najbardziej boli ją brak empatii i miłosierdzia wobec osób, które znalazły się w trudnym położeniu.

— Obrona granic to niejedyna powinność rządzących. Polska, kraj Jana Pawła II, powinna mieć serce. Pomimo prawnych i moralnych dylematów, większość Polaków nie ma wątpliwości: wymierzoną W NASZYM IMIENIU ‚karą’ za nielegalne przekroczenie granicy, za lekkomyślność, może za, wg niektórych, głupią decyzję — nie może być śmierć. A brak pomocy w tych warunkach to wyrok śmierci — wyjaśniła Rusin.

Wymieniła przy tym osoby bezwzględne i bez serca, które odmówiły pomocy migrantom.

— Niemoralne i niechrześcijańskie są wypowiedzi Ziemkiewicza (krytyka biskupów za chęć niesienia pomocy), Popek (straszy, że może to przebrani białoruscy żołnierze), Pawłowicz (pomoc to zdrada narodowa) czy Jakimowicza, który dopytywał podniecony o możliwość…strzelania. Niech Bóg osądzi ich wszystkich — napisała Rusin.

Rafał Ziemkiewicz szybko odniósł się do oskarżeń pod swoim adresem. Publicysta opublikował na Twitterze wpis, w którym wyśmiał prezenterkę.

— Kinga Rusin, na tę okoliczność fanka Jana Pawła II, krytykuje mnie za „niechrześcijańskie wypowiedzi”. Oczywiście z miłości do Łukaszenki i jego nachodźców — napisał Ziemkiewicz.

Zobacz również: Iwona Hartwich pozywa czołową prezenterkę TVP i żąda przeprosin: „Nie można być obojętnym wobec mowy nienawiści”

Zobacz również: Łukaszenka mówi o wojnie i „dzikich” polskich politykach: „To będzie katastrofa”

Źródło: Twitter.com, DoRzeczy.pl

(Visited 1 833 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj